Napoli zrealizowało cel na Camp Nou. Błysk Zielińskiego

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze spotkanie 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Barceloną i Napoli. Swój moment na Camp Nou w stolicy Katalonii miał reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Zieliński dał prowadzenie Napoli

W roli faworyta do czwartkowego hitu przystępowali gospodarze, ale goście z Neapolu mieli nadzieję na wywiezienie ze stolicy Katalonii korzystnego wyniku. Takim, mając w perspektywie rewanż przed własną publicznością być remis.

Od początku meczu dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Xaviego Hernandeza, którzy również częściej gościli w okolicy pola karnego rywali. Niewiele jednak z tego wynikało. Z kolei piłkarze Napoli próbowali wyprowadzać groźne kontrataki i po jednym w 22. minucie przed szansą stanął Victor Osimhen. Uderzenie napastnika gości zdołał jednak wybronić Marc-Andre ter Stegen.

Kilka minut później niemiecki bramkarz nie miał już tyle szczęścia, a w roli głównej wystąpił Piotr Zieliński. Po odegraniu z prawej strony pola karnego reprezentant Polski potężnie uderzył z około dwunastu metrów. Z tym strzałem Ter Stegen sobie jeszcze poradził, ale przy dobitce polskiego pomocnika z bliższej odległości był już bez szans. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie tego pojedynku.

Barcelona uratowała remis

W drugiej połowie Dumie Katalonii udało się doprowadzić do wyrównania. W 58. minucie po zagraniu Adamy Traore i zagraniu piłki ręką przez jednego z piłkarzy Napoli, prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Ferran Torres. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie, choć Ferran Torres mógł zapewnić Barcelonie wygraną, ale marnował stuprocentowe sytuacje.

Rewanżowe spotkanie na Stadio Diego Armando Maradona rozegrane zostanie 24 lutego (czwartek) o godzinie 21:00.