Barcelona i Juventus nie rozważają wymiany piłkarzy

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. PressFocus

Paulo Dybala i Antoine Griezmann według ostatnich informacji medialnych mogli zostać bohaterami transakcji polegającej na wymianie piłkarzy między Juventusem a Barceloną. Oba kluby w zdecydowanym tonie zaprzeczają tego typu plotkom.

  • Barcelona i Juventus nie wymienią się zawodnikami
  • Fabrizio Romano podał informacje na temat Paulo Dybali i Antone’a Griezmanna
  • Argentyńczyk i Francuz od dłuższego czasu nie mogą być pewni swojej przyszłości

Barcelona i Juventusu nie myślą o wymianie piłkarzy

Paulo Dybala i jego przyszłość w klubie z Turynu od dłuższego czasu jest niepewna. Podobnie wygląda sytuacja reprezentanta Francji w ekipie z Camp Nou. L’Equipe podało w związku z tym informacje, że zawodnicy mogą zamienić się klubami.

Nowe doniesienia w sprawie przekazał jednak korespondent Sky Sport Italia Fabrizio Romano. Jego zdaniem Barcelona i Juve nie prowadzą żadnych rozmów w sprawie ewentualnych transferów z udziałem Dybali i Griezmanna.

Argentyński napastnik ostatnio miał odrzucić propozycję Juventusu, który zaoferował mu 10 milionów euro rocznie w przypadku podpisania nowego kontrakt. Na dzisiaj niejasna jest zatem przyszłość zawodnika w klubie z Turynu. Dybala umowę z Juve ma do końca czerwca przyszłego roku.

Sternicy Starej Damy muszą znaleźć porozumienie z Argentyńczykiem najpóźniej do stycznia przyszłego roku, bo zimą zawodnik będzie mógł zacząć prowadzić rozmowy z potencjalnymi nowymi pracodawcami. Jednocześnie po zakończeniu najbliższej kampanii Dybala będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu.

W przypadku mistrza świata z 2018 roku spekulowano ostatnio, że może wrócić do Atletico Madryt. Griezmann miałby trafić do kipy z Wanda Metropolitano w zamian za Saula Nigueza. Wpływ na takie rozwiązanie ma mieć to, że władze Blaugrany chcą rozstać się z piłkarzami, którzy najbardziej obciążają listę płac.

Czytaj więcej: Demiral z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości w Juventusie

Komentarze