Balotelli zagra w Rumunii?!

Mario Balotelli
Mario Balotelli fot. Getty Images

Były reprezentant Włoch Mario Balotelli jest o krok od nowego klubu. 29-letni napastnik, który niedawno pożegnał się z Brescią Calcio, swoją karierę może kontynuować w Rumunii.

Czytaj dalej…

Jeszcze niedawno wydawało się, że Balotelli pozostanie we Włoszech lub zwiąże się z brazylijskim Flamengo Rio de Janeiro. Wszystko jednak wskazuje na to, że obierze inny kierunek.

Jak poinformowały rumuńskie media, włoski napastnik jest bliski podpisania kontraktu z prowadzonym przez Dana Petrescu CFR Cluj, który w tym tygodniu sięgnął po kolejne mistrzostwo Rumunii.

Kariera jak równia pochyła

Dotychczasowa kariera Balotellego jest pełna kontrowersji, wynikających przede wszystkim z jego trudnego charakteru i związanych z tym kłopotów wychowawczych. Piłkarz w jej trakcie bronił barw takich klubów jak Inter Mediolan, Manchester City, AC Milan i Liverpool FC. Na swoim koncie ma również 36 występów i 14 bramek w reprezentacji Włoch. Był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie, ale ostatecznie nie wykorzystał swojej szansy.

W ostatnich latach kariera Balotellego pikuje w dół. Po pobycie we Francji i występach w OGC Nice oraz Olympique Marsylia, przed rokiem wrócił do Włoch, gdzie związał się z Brescią Calcio. Jego pobyt w tym klubie zakończył się jednak konfliktem i sporem prawnym. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, piłkarz bez usprawiedliwienia opuszczał treningi zespołu i ostatecznie został od niego odsunięty. Ostatecznie obie strony rozstały się wraz z zakończeniem sezonu i Balotelli pozostaje wolnym zawodnikiem.

Komentarze