Bakayoko przełamie negatywną passę Milanu?

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan od dziesięciu lat nie korzystał z opcji wykupienia zawodnika, mając takie możliwości, donoszą włoskie media. Wszystko wskazuje jednak na to, że w przypadku Tiemoue Bakayoko ta negatywna passa zostanie przerwana.

Czytaj dalej…

Utalentowany pomocnik trafił do ekipy z Lombardii na wypożyczenie z Chelsea FC, za które mediolański klub zapłacił pięć milionów euro. W przypadku chęci skorzystania z opcji transferu definitywnego Rossoneri będą musieli wyłożyć 38-40 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że Bakayoko pod skrzydłami Gennaro Gattuso niezwykle się rozwinął. Na dzisiaj trudno sobie wyobrazić mediolańską ekipę bez 24-letniego pomocnika. Urodzony w Paryżu piłkarz zaliczył w tym sezonie 32 spotkania, notując w nich jedno trafienie.

Ciekawostką jest natomiast informacja, do której dotarli dziennikarze CalcioNews24, twierdząc, że Milan nie skorzystał z opcji zakupu od dziesięciu lat. Fakt ten dotyczył między innymi takich zawodników jak: Mario Balotelli, David Beckham, Mattia Destro, Bojan Krkic, Gerard Deulofeu, Lucas Ocampos, Mario Pasalic, Andriy Shevchenko, Adel Taarabt i ostatnio Gonzalo Higuain.

Komentarze