Azzurri dopełnili formalności w Neapolu

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli Pressfocus

W przedostatnim starciu 20.kolejki Serie A, Napoli stanęło do walki z Parmą. Zwycięstwo padło łupem Azzurrich 2:0 (1:0). Gospodarze nie pozostawili żadnych złudzeń ekipie z szarego końca tabeli. Goście nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Skromne prowadzenie do przerwy

Piłkarze Gattuso twardo stąpali po ziemi, ale mieli problemy ze skutecznością. W ich grze ofensywnej brakowało intensywności oraz ostatniego podania, które otworzyłoby piłce drogę do bramki. Po kilku próbach niemoc strzelecką Napoli przerwał Elif Elmas. Była 32. minuta, kiedy 21-letni pomocnik zakończył składną akcję całego zespołu mocnym strzałem w prawy róg bramki.

Politano przypieczętował zwycięstwo

Po przerwie byliśmy świadkami statycznej gry. Parma była aktywniejsza pod bramką rywali, ale żaden ze strzałów nie zrobił większego wrażenia na Ospinie. Tymczasem kolejne minuty mijały, a spotkanie dobiegało końca. W 82. minucie trafienie Matteo Politano przypieczętowało zwycięstwo gospodarzy, którzy momentami nie byli pewni, czy aby na pewno uda im się dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. Włoski pomocnik popisał się znakomitym uderzeniem zza szesnastki. Futbolówka wleciała do bramki tuż obok prawego słupka. Dla Napoli to cenny komplet punktów, mogący poprawić gęstą atmosferę spowodowaną porażką z Hellas Veroną z przed kilku dni.