Rasizm stoi za awanturą w trakcie półfinału pucharu Włoch?

Juventus – Inter Mediolan
Juventus – Inter Mediolan Pressfocus

W końcówce spotkania pucharowego w Turynie doszło do scysji między zawodnikami, w wyniku której Lukaku, Cuadrado i Handanovic zostali ukarani czerwonymi kartkami. Media twierdzą, że podłożem konfliktu były rasistowskie okrzyki w kierunku belgijskiego napastnika. 

  • W doliczonym czasie gry między zawodnikami Juventusu i Interu doszło do przepychanki
  • Czerwone kartki otrzymali Romelu Lukaku, Samir Handanovic i Juan Cuadrado
  • Media informują, że zachowanie Belga spowodowane było rasistowskimi okrzykami w jego kierunku

Rasistowski incydent w trakcie meczu Juventus – Inter?

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi pucharowemu między Juventusem i Interem. Wszystko wskazywało na to, że gospodarze wygrają 1:0. Po fatalnym błędzie Bremera w doliczonym czasie Inter Mediolan otrzymał jednak rzut karny. Do jedenastki podszedł Romelu Lukaku, który zapewnił Nerazzurrim wyrównanie. Chwilę później wyleciał jednak z boiska z czerwoną kartką. 

Zamieszanie i przepychanki między zawodnikami spowodowała celebracja Lukaku, który w charakterystyczny sposób postanowił wykonać w kierunku kibiców Starej Damy gest uciszania. Wywołało to wściekłość fanów i piłkarzy Juventusu, którzy rzucili się na napastnika. 

Media przekonują, że cieszynka była spowodowana obelgami na tle rasistowskim, jakie kibice kierowali do snajpera jeszcze przed rzutem karnym. Na incydent jeszcze nie zareagowały kluby.

Romelu Lukaku został ukarany przez sędziego czerwoną kartką, a po zakończeniu meczu napomnienia otrzymali także Samir Handanovic i Juan Cuadrado. Zabraknie ich zatem w rewanżowym meczu półfinałowym w Mediolanie. 

Komentarze