Napoli w stałym kontakcie z sensacyjnym kandydatem na trenera

Julian Nagelsmann
Julian Nagelsmann Imago/osnapix

Odejście Luciano Spallettiego jest już przesądzone, dlatego włodarze mistrza Włoch rozglądają się usilnie za jego następcą. Kandydatów jest kilku, a wśród nich wymienia się przede wszystkim Luisa Enrique, czy Sergio Conceicao. Dziennikarz Marco Conterio przekazał, że Błękitni skontaktowali się również Julianem Nagelsmannem. 

  • W ostatnich tygodniach Napoli usilnie poszukuje zastępstwa dla Luciano Spallettiego, który po sezonie rozstanie się z ekipą mistrza Włoch
  • Oprócz Luisa Enrique i Sergio Conceicao na liście kandydatów przewija się również Julian Nagelsmann
  • Aurelio de Laurentis jest zwolennikiem nawiązania współpracy z Niemcem, z którym kontaktował się już dwukrotnie

Właściciel Napoli w kontakcie z Julianem Nagelsmannem

Na skutek nieporozumień z włodarzami klubu, Luciano Spaletti po znakomitym sezonie z Napoli zdecydował się odejść. Trener przekazał, że czuje się aktualnie mocno zmęczony i planuje roczną przerwę od futbolu. Postawiło to pod ścianą kierownictwo klubu, który poszukuje obecnie trenera.

Zdaniem wielu źródeł faworytem do tej roli jest Luis Enrique. Błękitni wysoko cenią sobie również kandydaturę trenera FC Porto, Sergio Conceicao. Sensacyjne wiadomości w kontekście nowego szkoleniowca Napoli przekazał jednak Marco Conterio. Włoski dziennikarz poinformował, że mistrz Włoch skontaktował się również  Julianem Nagelsmannem.

Niemiec przymierzany był już do roli szkoleniowca Chelsea i Tottenhamu, jednak obie opcje zostały już skreślone. Aurelio de Laurentis jest wielkim zwolennikiem sprowadzenia do Napoli byłego trenera Bayernu. Właściciel Napoli ponownie skontaktował się w ostatnich dniach z Niemcem, aby przekonać go do współpracy. 

Komentarze