Pierwsze zmiany w Serie A. Empoli ma nowego trenera

Aurelio Andreazzoli
Aurelio Andreazzoli IMAGO / ZUMA Wire

Paolo Zanetti we wtorkowy poranek został zwolniony z obowiązku trenera Empoli. Klub jeszcze tego samego dnia przedstawił następcę 40-letniego szkoleniowca, a został nim doświadczony Aurelio Andreazzoli. 69-latek po raz czwarty w karierze zasiądzie za sterami toskańskiego zespołu.

  • Paolo Zanetti we wtorkowy poranek został zwolniony z Empoli
  • Klub tego samego dnia przedstawił Aurelio Andreazzolego jako nowego trenera toskańskiego zespołu
  • 69-letni szkoleniowiec po raz czwarty w karierze zawita na Stadio Carlo Castellani

Oficjalnie: Aurelio Andreazzoli nowym trenerem Empoli

Empoli we wtorkowy poranek poinformowało kibiców o rozstaniu z Paolo Zanettim. 40-letni trener został zwolniony z klubu po fatalnym początku sezonu i kompromitującej porażce z Romą (0:7). Klub długo nie czekał z ogłoszeniem nowego szkoleniowca, bo już po kilku godzinach poznaliśmy następcę byłego piłkarza.

Toskański klub za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej ogłosił, że nowym trenerem zespołu został Aurelio Andreazzoli. 69-letni Włoch już po raz czwarty w karierze zawita na Stadio Carlo Castellani.

Aurelio Andreazzoli poprzednio pracował w drugoligowej Ternanie. Jednak wraz z początkiem lipca rozstał się z klubem i media sugerowały, że 69-latek przejdzie na emeryturę. Ostatecznie szkoleniowiec wylądował w Toskanii, czyli w środowisku, które jest mu bardzo dobrze znane.

Sprawdź także: Mourinho skarżył się i tonował eksponowanie plusów

Komentarze