Atletico kontaktowało się z Milikiem

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik PressFocus

We wtorek Atletico Madryt poinformowało o rozwiązaniu kontraktu z Diego Costą. Na następcę reprezentanta Hiszpanii na Wanda Metropolitano typowany jest Arkadiusz Milik. Jak informuje Calciomercato.com, przedstawiciele hiszpańskiego klubu skontaktowali się już w tej sprawie z przedstawicielami reprezentanta Polski.

Polski napastnik z przenosinami do Madrytu łączony był już podczas letniego okna transferowego. Wówczas jednak żaden transfer z udziałem Milika nie doszedł do skutku, w efekcie czego Polak wylądował na trybunach. Teraz władze Atletico chcą wrócić do tematu i liczą na uzyskanie porozumienia zarówno z Napoli, jak i z zawodnikiem.

Według informacji Calciomercato.com, Napoli jak na razie pozostanie nieugięte i cały czas oczekuje za Milika 15 milionów euro. Zdaniem dyrektora sportowego Atletico Andrei Berty jest to zbyt duża kwota, biorąc pod uwagę, że kontrakt Polaka obowiązuje tylko do 30 czerwca przyszłego roku.

Oba kluby mają kontynuować rozmowy w tej sprawie. Sam piłkarz podobno także entuzjastycznie zapatruje się na możliwość przenosin do stolicy Hiszpanii. Wcześniej będzie musiał jednak dojść w kilku kwestiach do porozumienia ze swoim obecnym klubem. Jak pokazały ostatnie miesiące, wcale nie będzie to jednak łatwe.

Milik w obecnym sezonie nie rozegrał ani jednego spotkania w barwach Napoli. Włoski klub nie zdecydował się bowiem na zgłoszenie go do rozgrywek Serie A i Ligi Mistrzów. 26-letni napastnik miał jedynie możliwość występów w reprezentacji Polski, dla której jesienią rozegrał cztery mecze.

Komentarze