Atalanta z drugim najdroższym transferem w swojej historii

Juan Musso
Juan Musso Pressfocus

Gasperini dokonał wyboru i sprowadził do Bergamo nowego bramkarza. Tym samym do Atalanty przybył Juan Musso, który dotychczas reprezentował barwy Udinese.

  • Juan Musso powalczy o wyjściowy skład Atalanty Bergamo
  • Gian Piero Gasperini rozpoczął transferową ofensywę i możemy być pewni, że to nie koniec wzmocnień

Juan Musso drugim najdroższym transferem w historii Atalanty

Juan Musso przybył do Włoch trzy lata temu. Od tamtej pory bronił barw Udinese, dla której wystąpił łącznie w 102 spotkaniach, notując przy tym 29 czystych kont. Co ciekawe, mało kto we Włoszech spodziewał się, że Gasperini sięgnie właśnie po Argentyńczyka. Od końca sezonu 2020/21 mówiło się o solidnym wzmocnieniu bramki Atalanty. Z punktu widzenia polskiego kibica był nawet wątek z Bartłomiejem Drągowskim, ale nie doszedł on do skutku.

Być może władze Atalanty stwierdziły, że nie będą przepłacać i postawiły na mniej ryzykowne rozwiązanie. Udinese zaakceptowało pierwszą ofertę ekipy z Bergamo i Musso zmienił klub za 20 milionów euro. Ostatecznie 27-letni golkiper związał się z nową drużyną czteroletnim kontraktem. Należy wspomnieć, że jest to jeden z droższych transferów Atalanty, która do tej pory najwięcej wydała na usługi Luisa Muriela (22 miliony euro).

Gasperini pragnie zawalczyć o Scudetto

Możemy być pewni, że Gasperini nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zechce wzmocnić swój zespół kolejnymi nazwiskami. Orobici znów zagrają w Lidze Mistrzów, gdzie ostatnio odpadli na samym początku fazy pucharowej. Na dodatek klub marzy o pierwszym Scudetto w swojej historii, a triumf Interu Mediolan tylko podsycił apetyty na sukces, ponieważ wieloletnia dominacja Juve w Serie A niespodziewanie dobiegła końca.

Według włoskich mediów trener planuje przynajmniej dwa kolejne transfery. Jak dotąd nie padło zbyt wiele szczegółów, jednak w głównej mierze mówi się o piłkarzach ofensywnych.

Przeczytaj również: Juventus wyraził oficjalne stanowisko ws. Ronaldo

Komentarze