Atalanta wykorzystuje potknięcia ekip z czołówki

Piłkarze Atalanty BC
Piłkarze Atalanty BC fot. PressFocus

Atalanta BC pokonała Sampdorię w pierwszym niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Serie A. Ekipa z Bergamo wygrała 2:0, notując trzynaste zwycięstwo w sezonie. W szeregach genueńczyków całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.

Atalanta wykonała plan

Atalanta BC do potyczki z ekipą z Genui podchodziła w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego mieli jednocześnie nadzieję, że uda się im wykorzystać sobotnie potknięcie Juventus. Z kolei Sampdoria miała zamiar wrócić na ścieżkę zwycięstw po porażce z Lazio.

Po pierwszej połowie w lepszych nastrojach byli goście. Było to efektem gola Rusłana Malinowskiego, który w 40. minucie po precyzyjnym uderzeniu dał prowadzenie Atalancie. Pierwszą groźną okazję na bramkę w meczu miał jednak Jakub Jankto w 10. minucie, ale ze świetnej strony pokazał się Marco Sportiello.

Atalanta zmniejszyła dystans do czołówki

Po zmianie stron goście zdołali strzelić drugiego gola. Bramkę na 2:0 dla Atalanty zdobył w 70. minucie Robins Gosens, kierując futbolówkę do siatki rywali wślizgiem. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i trzy oczka zainkasowali zawodnicy teamu z Bergamo, dzięki czemu zaliczyli trzynaste zwycięstwo w sezonie.

Swój kolejny mecz Atalanta rozegra już w środę, mierząc się z Crotone. W tym samym dniu swoje spotkanie rozegra także Sampdoria, która w derbach zagra z Genoą. Oba starcia rozegrane zostaną w ramach 25. kolejki ligi wloskiej. Dlatego czasu na rozpamiętywanie niedzielnej potyczki obie ekipy praktycznie nie mają.