Atalanta wygrywa we Florencji

Duvan Zapata
Duvan Zapata fot. Grzegorz Wajda

Atalanta Bergamo wykorzystała potknięcie Romy. W sobotnim meczu 23. kolejki Serie A pokonała na wyjeździe 2:1 Fiorentinę i obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli z trzema punktami przewagi nad drużyną ze stolicy Włoch.

Po pierwszej połowie sobotniego spotkania na Stadio Artemio Franchi w zdecydowanie lepszych humorach byli gospodarze, którzy prowadzili 1:0. Prowadzenie dla Fiorentiny w 32. minucie zaskakującym uderzeniem z dystansu uzyskał Federico Chiesa. Wcześniej dwie dobre okazje do zdobycia gola zmarnowali goście.

Druga połowa świetnie ułożyła się jednak dla Atalanty, która w 49. minucie doprowadziła do wyrównania. Po ładnej zespołowej akcji, piłkę do siatki z czterech metrów wpakował Duvan Zapata. Asystę na swoje konto w tej sytuacji zapisał Alejandro Gomez.

W 72. minucie Atalanta była już na prowadzenie. Bartłomieja Drągowskiego uderzeniem z dystansu zaskoczył Ruslan Malinovskyj. Reprezentant Polski powinien jednak w tej sytuacji interweniować zdecydowanie lepiej. Jak się okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa.

ACF Fiorentina – Atalanta Bergamo 1:2 (1:0)

1:0 Chiesa 32′
1:1 Zapata 49′
1:2 Malinovskyj 72′