Atalanta wygrywa w Parmie, gwa gole Zapaty

Kibice Parmy
Kibice Parmy fot. Sport pictures.eu

Cztery bramki mogliśmy obejrzeć dziś na Stadio Ennio Tardini, gdzie Parma podejmowała gości z Bergamo. Ostatecznie lepsza w meczu 29. kolejki Serie A okazała się Atalanta, który zdobyła trzy bramki, dzięki temu awansując na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Czytaj dalej…

Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, dla których gola w 8. minucie zdobył Gervinho. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał błąd jednego z obrońców Atalanty, przejął piłkę, a następnie bez żadnych problemów umieścił ją w siatce. Trzeba przyznać, że goście sprezentowali tę bramkę gospodarzom.

W kolejnych minutach ekipie z Bergamo udało się jednak odzyskać odpowiednią równowagę, co w 24. minucie doprowadziło do wyrównania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mario Pasalić. Zawodnik gości odebrał podanie w polu karnym gospodarzy i zdobył gola strzałem w prawy dolny róg bramki.

Po zmianie stron gościom udało się zdobyć także drugiego gola. Timothy Castagne podał piłkę do Duvana Zapaty, który już po raz dziewiętnasty wpisał się na listę strzelców w tym sezonie Serie A.

Okazało się jednak, że to nie ostatnie trafienie, jakie zobaczyliśmy w tym meczu. Zapacie udało się bowiem zadowolić swoich kibiców jeszcze raz, kiedy to w doliczonym czasie gry zdobył gola na trzy do jednego. Dobre spotkanie Atalanty, która w tym momencie przeskoczyła AS Romę w ligowej tabeli.

Parma – Atalanta Bergamo 1:3 (1:1)

1:0 Gervinho 8′
1:1 Pasalic 24′
1:2 Zapata 75′
1:3 Zapata 90+4′

Komentarze