Atalanta traci gwiazdę. Testy medyczne przed hitowym transferem

Rasmus Hojlund
Rasmus Hojlund fot. Imago/Gribaudi

Rasmus Hojlund przebywa na testach medycznych w Manchesterze United. Po nich nastąpi podpisanie kontraktu. Atalanta Bergamo zgarnie rekordowe pieniądze.

  • Rasmus Hojlund lada moment zostanie nowym zawodnikiem Manchesteru United
  • Napastnik przybył na Old Trafford, gdzie przechodzi testy medyczne
  • Atalanta Bergamo zarobi na sprzedaży gwiazdora rekordowe pieniądze

Największy zarobek w historii

W 2022 roku Atalanta pozyskała Rasmusa Hojlunda za 17 milionów euro. Mało kto mógł się natomiast spodziewać, że wystarczył jeden sezon, aby zanotować największą sprzedaż w klubowej historii. Młodziutki Duńczyk pokazał się z bardzo dobrej strony strzelając 10 bramek w 34 występach, co zaowocowało zainteresowaniem ze strony europejskich gigantów.

Najkonkretniejsze działania podjął Manchester United, który pilnie poszukiwał jakościowego napastnika. Po długich negocjacjach kluby wreszcie zdołały dojść do porozumienia. Atalanta zarobi rekordowe pieniądze, bowiem sprzeda Hojlunda za 75 milionów euro podstawy plus 10 milionów euro w ramach bonusów.

Transfer jest niemal sfinalizowany. 20-latek udał się na Wyspy Brytyjskie, gdzie obecnie przechodzi testy medyczne. Po ich zaliczeniu podpisze pięcioletni kontrakt.

Do tej pory najdroższym transferem wychodzącym Atalanty był Cristian Romero, który za kwotę 50 milionów euro przeniósł się do Tottenhamu.

Zobacz również: Inter dopina transfer reprezentanta Włoch. Wyczekiwane wzmocnienie ataku

Komentarze