Atalanta pozyskała Romero

Serie A
Serie A

O sfinalizowaniu kolejnego transferu poinformowała w sobotę Atalanta Bergamo. Po tym jak w piątek piłkarzem trzeciej drużyny poprzedniej sezonu został Aleksiej Miranczuk, teraz kontrakt z klubem podpisał Cristian Romero.

Czytaj dalej…

22-letni Argentyńczyk do Atalanty przenosi się na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z Juventusu z opcją definitywnego transferu.

Juventus w oficjalnym komunikacie ujawnił szczegóły finansowe transakcji. Atalanta za dwuletnie wypożyczenie zapłaci Starej Damy dwa miliony euro. Kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe dwa miliony euro w bonusach, których wypłata uzależniona jest od wyników sportowych w okresie wypożyczenia.

W umowie znalazła się również opcja definitywnego transferu, pozwalająca Atalancie na wykupienie piłkarza za 16 milionów euro, płatne w ciągu trzech kolejnych lat.

Bez debiutu w Juventusie

22-letni środkowy obrońca nie miał ani razu okazji założyć koszulki Juventusu. Do turyńskiego klubu trafił rok temu za 26 milionów euro z Genoi, ale od razu został wypożyczony do dotychczasowego zespołu. Teraz piłkarz ponownie nie znalazł uznania w Turynie i władze klubu podjęły decyzję o wytransferowaniu go do Atalanty.

Na włoskich boiskach Romero występuje od sezonu 2018/19. Od tamtej pory rozegrał 57 spotkań w Serie A, zdobywając trzy gole.

Komentarze