Atalanta poznała rywala w ćwierćfinale Ligi Europy

Piłkarze Atalanty Bergamo
Piłkarze Atalanty Bergamo PressFocus

Atalanta i Roma jako jedyne bronią honoru Serie A w Europie. Jesteśmy już po losowaniu par ćwierćfinałowych Ligi Europy, w której rywalizuje zespół z Bergamo. Los przydzielił La Dei kolejny niemiecki zespół – RB Lipsk.

  • Atalanta awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy
  • Losowanie par 1/4 finału odbyło się w piątek o godzinie 13:30
  • Podopieczni Gasperiniego w kolejnej rundzie zmierzą się z RB Lipsk.

RB Lipsk na drodze Atalanty

W 1/8 finału Ligi Europy Atalanta odprawiła w dwumeczu Bayer Leverkusen, wygrywając oba spotkania. W czwartkowy wieczór awans Bergamczyków golem w doliczonym czasie gry przypieczętował Jeremie Boga. Na placu boju zostało już tylko osiem drużyn.

Losowanie kolejnej fazy rozgrywek odbyło się o godzinie 13:30 w szwajcarskim Nyonie. Drużynie z Bergamo przyjdzie się zmierzyć z niemieckim RB Lipsk. Pierwszy mecz odbędzie się w Niemczech, rewanż tydzień później w Bergamo.

W przypadku awansu do półfinału kolejnym przeciwnikiem Atalanty będzie portugalska SC Braga lub szkockie Rangers FC. Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 7 i 14 kwietnia. Finał Ligi Europy zaplanowany jest na 18 maja. Rozegrany zostanie na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli.

Czytaj także: Liga Europy: Atalanta wygrywa z Bayerem i gra dalej

Bologna
Atalanta
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. marca 2022 20:44.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments

Rywal na poziomie Leverkusen i do przejścia. Dalej też nie ma nikogo poza zasięgiem. Jest szansa na finał. Oby tylko Atalanta ustawiła priorytet na puchary, a nie na ligę, to wtedy mogą osiągnąć coś wielkiego.