Stoper Atalanty wzbudza coraz większe zainteresowanie

Merih Demiral
Merih Demiral Pressfocus

Od czasu przenosin z Juventusu do Atalanty Bergamo Merih Demiral rozwinął się mocno i stał istotnym ogniwem drużyny prowadzonej przez Gian Piero Gasperiniego. Fabrizio Romano poinformował, że turecki obrońca wzbudza ogromne zainteresowanie na rynku transferowym.

  • Maerih Demiral zachwyca swoją grą w barwach Atalanty
  • Turek znalazł się w centrum zainteresowania na rynku transferowym
  • Atalanta nie zamyka się na sprzedaż środkowego obrońcy

Demiral może wkrótce zmienić otoczenie

Merih Demiral miał spore problemy z przebiciem się do wyjściowego składu Juventusu na stałe, dlatego zdecydował się w lipcu 2021 roku na przenosiny do Atalanty. W drużynie z Bergamo w przeciągu jednego sezonu ustabilizował formę i stał się istotną postacią podstawowej jedenastki dla Gian Piero Gasperiniego. 

24-latek wyrobił sobie markę w Serie A, co też przyciąga zainteresowanie coraz większej liczby klubów. Fabrizio Romano przekazał, że Turek znajduje się na listach życzeń wielu silnych zespołów i już wkrótce może rozstać się z Atalantą. 

Z zainteresowania środkowym obrońcą zdają sobie sprawę działacze Atalanty, którzy przekazali już innym klubom swoje wymagania finansowe. Wartość rynkowa Demirala wynosi obecnie 25 milionów euro. Turek ma jednak kontrakt ważny do końca czerwca 2026 roku, dlatego kluby chętne na pozyskanie go musza liczyć się z dużo wyższym wydatkiem

W tym sezonie wychowanek Fenebrahce rozegrał 17 meczów. Dwukrotnie udało mu się wpisać na listę strzelców. 

Komentarze