Atalanta negocjuje transfer bramkarza. Co z Drągowskim?

Juan Musso
Juan Musso Pressfocus

Atalanta wkrótce może mieć nowego bramkarza. Włoski klub prowadzi bowiem zawansowane negocjacje z graczem Udinese – Juanem Musso.

  • Atalanta pracuje nad sprowadzeniem nowego bramkarza
  • Do Bergamo może trafić Juan Musso
  • Negocjacje między Atalantą, a Udinese są zaawansowane

Atalanta wzmocni defensywę

Sezon 2020/2021 był kolejnym udanym w wykonaniu Atalanty. Ekipa z Bergamo zajęła trzecie miejsce na podium w tabeli Serie A. Mogła być nawet wicemistrzem Włoch, ale w ostatniej kolejce uległa Milanowi 0:2.

W Bergamo nie zadowalają się tym co już osiągnęli. Myślą o przyszłości i chcą być jeszcze lepsi. Atalanta dotychczas nie sprowadziła żadnego nowego zawodnika na Gewiss Stadium. Sytuacja może zmienić się już niedługo.

Fabrizio Romano napisał na Twitterze, że Atalanta prowadzi zaawansowane negocjacje z Udinese. Dotyczą on Juana Musso. Kluby pracują nad wypracowaniem porozumienia, by Argentyńczyk zasilił Atalantę, która potrzebuje nowego bramkarza. Jej obecnym goalkeeperom nierzadko zdarzają się bowiem wpadki. W poprzedniej kampanii zespół z Bergamo stracił 47 goli. Cztery ekipy miały szczelniejsze defensywy.

Musso przez Transfermarkt wyceniany jest na 20 milionów euro. Udinese zapłaciło Racingowi za niego latem 2018 roku cztery miliony euro. W ostatnim sezonie 27-latek rozegrał we wszystkich rozgrywkach 36 spotkań. Osiem razy zachował czyste konto. 52-krotnie wyjmował futbolówkę z siatki.

Jeżeli Musso zostanie zawodnikiem Atalanty, do Bergamo nie trafi Bartłomiej Drągowski. Polak niejednokrotnie był przymierzany do tego klubu. Jeżeli 23-latek odejdzie z Fiorentiny, może pozostać na Półwyspie Apenińskim. Zainteresowany jego usługami jest między innymi Inter.

Czytaj także: Kto w Polsce pokaże mecze Serie A? Rozstrzygnął się przetarg na prawa telewizyjne

Komentarze