Atalanta już na podium!

Gian Piero Gasoerini
Gian Piero Gasoerini fot. Grzegorz Wajda

Atalanta Bergamo kontynuuje zwycięską serię. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego w środowy wieczór skromnie 2:0 pokonali Sampdorię Genua i awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W roli zdecydowanego faworyta do środowego spotkania przystępowała Atalanta Bergamo, która miała nadzieję na odniesienie dziewiątego z rzędu zwycięstwa w lidze. Sampdoria chciała natomiast potwierdzić, że jej dwie ostatnie wygrane nie były dziełem przypadku i liczyła na sprawienie niespodzianki w pojedynku z rozpędzonym rywalem.

W drużynie Sampdorii od pierwszej minuty wystąpiło dwóch reprezentantów Polski – Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

W pierwszej połowie oglądaliśmy ciekawe spotkanie, w którym Sampdoria postawiła rywalom trudne warunki. Goście nie ograniczali się tylko do bronienia dostępu do własnej bramki, ale również sami szukali okazji bramkowych. W pierwszych trzech kwadransach na bramkę Atalanty uderzali między innymi Manolo Gabbiadini i Fabio Depaoli, ale wynik nie ulegał zmianie. Swoje szanse mieli również gospodarze, ale na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 75. minucie. Wówczas gospodarze wykorzystali stały fragment gry. Po świetnym dośrodkowaniu Rusłana Malinowskiego z rzutu rożnego, piłkę do bramki strzałem głową z bliskiej odległości skierował Rafael Toloi.

Pięć minut przed końcem meczu padła druga bramka dla gospodarzy. Po kolejnym rzucie rożnym piłka tym razem trafiła do ustawionego przed polem karnym Luisa Muriela, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Dzięki tej wygranej Atalanta Bergamo awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Zajmujący dotychczas tę lokatę Inter Mediolan swoje spotkanie z Hellas Werona rozegra w czwartek.