Atalanta – Inter: koniec znakomitej serii

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi PressFocus

W ramach 22. kolejki Serie A Atalanta BC zremisowała u siebie z Interem Mediolan 0:0. Dla gości to pierwsza strata punktów w rozgrywkach ligowych od 7 listopada 2021 roku. Wówczas Inter Mediolan zremisował na San Siro z Milanem 1:1.

• Do przerwy w spotkaniu na Gewiss Stadium nie zobaczyliśmy ani jednego gola
  • W drugiej połowie rezultat się nie zmienił i oba kluby zdobyły po punkcie
  • Aktualnie Atalanta BC jest na czwartej pozycji (42 punkty). Inter Mediolan zajmuje pierwsze miejsce (50 oczek)

Atalanta zatrzymała Inter Mediolan

Początek potyczki Atalanta BCInter Mediolan był dość spokojny. W trakcie pierwszego kwadransa nie zobaczyliśmy ani jednego celnego strzału. Więcej z gry mieli goście, lecz mistrzowie Włoch nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji.

W 16. minucie mediolańczycy mogli wyjść na prowadzenie. Na bramkę Juana Musso uderzał Edin Dzeko, ale nie zrobił tego wystarczająco precyzyjnie.

Dziesięć minut potem golkipera Atalanty BC próbował zaskoczyć Alexis Sanchez. Musso był jednak na posterunku i finalnie mediolańczycy mieli po tej akcji tylko rzut rożny.

Druga połowa mogła rozpocząć się od bramki dla Atalanty BC. Szansę miał Matteo Pessina, lecz Samir Handanović sparował jego groźny strzał na rzut rożny.

W 71. minucie rezultat spotkania mógł otworzyć Dzeko. Bośniak jednak niecelnie główkował po zagraniu od Denzela Dumfriesa i cały czas mieliśmy 0:0 w hicie Serie A.

W odpowiedzi próbował Luis Muriel, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Znowu udaną paradą popisał się jednak Handanović. Golkiper Interu poradził sobie również z próbą Pasalicia.

Ostatecznie wynik tego niedzielnego meczu na Gewiss Stadium nie uległ już zmianie.