Atalanta pracuje nad dwoma transferami

Ademola Lookman
Ademola Lookman fot. PressFocus

Atalanta pracuje nad dwoma wzmocnieniami. W kręgu jej zainteresowań znaleźli się Nuno Tavares z Arsenalu oraz Ademola Lookman z RB Lipsk.

  • Atalanta chce poprawić wynik z zeszłego sezonu, który zakończyła na 8. miejscu w tabeli Serie A
  • Na celowniku włoskiego klubu znaleźli się Nuno Tavares z Arsenalu oraz Ademola Lookman z RB Lipsk
  • Atalanta chce wypożyczyć Tavaresa, natomiast w przypadku Lookmana w grę wchodzi transfer defnitywny

Wzmocnienia z Premier League i Bundesligi

Po trzech kolejnych sezonach, które Atalanta zakończyła na podium tabeli Serie, przyszedł spadek formy. Miniona kampania przyniosła drużynie Gian Piero Gasperiniego zaledwie ósme miejsce, co klubowe władze chcą poprawić w zbliżających się rozgrywkach.

Aby tak się stało, Atalanta musi odpowiednio wzmocnić kadrę zespołu. W kręgu zainteresowań przedstawiciela Serie A znaleźli się Nuno Tavares z Arsenalu oraz Ademola Lookman z RB Lipsk.

W przypadku Tavaresa w grę wchodzi wypożyczenie z późniejszą opcją wykupu. 22-letni Portugalczyk nie spełnił dotychczas pokładanych w nim nadziei, zatem Kanonierzy są skłonni się z nim rozstać, jednak nie godzą się na zapisanie w umowie rocznego wypożyczenia klauzuli. Negocjacje w tej sprawie będą kontynuowane.

Lookman nie ma przyszłości w czołowej ekipie Bundesligi, zatem tego lata najprawdopodobniej opuści Lipsk. Do Atalanty mógłby on trafić na zasadach transferu definitywnego. W 2019 roku RB Lipsk wykupił go z Evertonu za 18 milionów euro, natomiast obecnie ta kwota byłaby zdecydowanie niższa.

W minionym sezonie Tavares zaliczył 22 spotkania w Premier League, natomiast Lookman przebywał na wypożyczeniu w Leicester City, gdzie strzelił sześć bramek.

Zobacz również: Dyrektor generalny Sassuolo potwierdził porozumienie z West Hamem

Komentarze

Na temat “Atalanta pracuje nad dwoma transferami