Atalanta Bergamo nie rezygnuje z walki o podium

Piłkarze Atalanty
Piłkarze Atalanty PressFocus

Hellas Werona przegrał w Serie A z Atalantą Bergamo 0:2 (0:2). Dzięki tej wiktorii goście mają dokładnie tyle samo punktów, co trzeci w tabeli Juventus FC (Stara Dama ma jednak dwa mecze mniej). Paweł Dawidowicz rozegrał całe spotkanie w szeregach gospodarzy i otrzymał żółtą kartkę w 28. minucie.

Hellas Werona nie był faworytem niedzielnego spotkania Serie A z Atalantą Bergamo. Początek potyczki był jednak wyrównany. Goście stworzyli sobie pierwszą sytuację do zdobycia bramki dopiero w 24. minucie. Wtedy to próbował Cristian Romero, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy, który popisał się skuteczną interwencją.

Potem na boisku dominowali już zawodnicy Atalanty Bergamo. Piłkarze gości objęli prowadzenie po bramce z rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem okazał się Ruslan Malinovsky. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył natomiast Duvan Zapata, który sprytnym strzałem pokonał Marco Silvestriego.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć w 74. minucie. Bramkarza gości chciał zaskoczyć Darko Lazović, ale Pierluigi Gollini był na posterunku i Atalanta Bergamo cały czas bardzo bezpiecznie prowadziła w Weronie. W końcówce dobre okazje mieli jeszcze Luis Muriel oraz Josip Ilicić. Pierwszy nie uderzył jednak wystarczająco celnie. Drugi trafił natomiast tylko w poprzeczkę. Ostatecznie wynik tego spotkania już nie uległ zmianie i goście zwyciężyli 2:0.