Aston Villa celuje w transfer piłkarza Milanu

Chalres De Ketelaere
Chalres De Ketelaere fot. Imago / Marco Canoniero

AC Milan może zarobić niezłą sumę na sprzedaży jednego ze swoich zawodników. La Gazzetta dello Sport przekonuje, że Aston Villa jest gotowa wyłożyć 25 milionów euro na transfer z udziałem Charlesa De Ketelaere. Rossoneri oczekuje jednak sumy nieco większej.

  • Jeszcze tego lata AC Milan może zarobić na sprzedaży jednego ze swoich zawodników
  • La Gazzetta dello Sport przekonuje, że Aston Villa jest zainteresowana Charlsem De Ketelaere
  • Zawodnik został wyceniony przez przedstawiciela Serie A na 30 milionów euro

De Ketelaere łączony z klubem z Premier League

AC Milan pozyskał rok temu Charlesa De Ketelaere, wygrywając wyścig o zawodnika z Leeds United. Włoski klub przeznaczył na transakcję z udziałem zawodnika 35 milionów euro. Niemniej zawodnik nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

La Gazzetta dello Spport podaje natomiast, że znalazł się chętny na pozyskanie piłkarza w trakcie trwającego okna transferowego. Aston Villa może wybawić Milan z kłopotu utrzymywania w klubie zawodnika nieprzydatnego.

De Ketelaere zaliczył tylko jedną asystę w 40 występach we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2022/2023, więc Rossoneri są teraz otwarci na oferty za byłą gwiazdę Club Brugge. Włosi ustalili cenę wywoławczą za zawodnika na 30 milionów euro, ale oferta opiewająca na około 28 mln euro może skłonić gigantów Serie A do sprzedaży Belga, zwłaszcza po zabezpieczeniu usług Christiana Pulisica z Chelsea.

De Ketelaere ma ważny kontrakt z Milanem ważny do czerwca 2027 roku.

Czytaj więcej: Beniaminek Serie A zainteresowany piłkarzem Milanu

Komentarze