Zaniolo przejdzie operację w Stanach Zjednoczonych?

Serie A
Serie A

Nicolo Zaniolo po wnikliwych konsultacjach ostatecznie podjął decyzję, aby poczekać jeszcze kilka dni z operacją kolana. Przypomnijmy, że utalentowany włoski pomocnik doznał poważnej kontuzji w trakcie ostatniej potyczki reprezentacji Włoch z Holandią.

Czytaj dalej…

Nicolo Zaniolo zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie w trackie wygranego 1:0 starcia Italii z Oranje. Mecz ten miał miejsce w miniony poniedziałek. Po nim Squadra Azzurra wskoczyła na pierwsze miejsce w grupie pierwszej w Dywizji A.

Absurdalna decyzja, czy szukanie najlepszego rozwiązania?

Pierwotnie zakładano, aby pomocnik Wilków w środę przeszedł operację. Jednak w porozumieniu ze sztabem medycznym zawodnik ostatecznie podjął decyzję, aby wstrzymać się kilka dni przed “pójściem pod nóż”. Możliwe, że Zaniolo przejdzie operację w innym miejscu, niż słynna klinika Villa Stuart, w której piłkarz przeszedł już operację w styczniu tego roku, gdy doznał podobnej kontuzji w prawym kolanie.

Rozpatrywany jest scenariusz związany z wylotem piłkarza do Stanów Zjednoczonych na wizytę u specjalisty dr. Freddiego Fu z University of Pittsburgh Medical Center, gdzie Zlatan Ibrahimovic przeszedł operację w 2017 roku.

Ogromny pech 21-latka

Nie jest tajemnicą, że Zaniolo psychicznie jest rozbity, gdyż niedawno wrócił do gry po poważnej kontuzji, będąc przez pół roku wyłączonym z aktywności sportowej. Włoch wrócił do gry 5 lipca w starciu Giallorossich z Napoli, które zakończyło się wygrana teamu z Kampanii 2:1.

Zaniolo po kontuzji zaliczył w szeregach Romy dziewięć meczów, w których strzelił dwa gole.

Komentarze