AS Roma zaniepokojona stanem zdrowia Pellegriniego

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini fot. PressFocus

AS Roma wróci do gry w Serie A w pierwszym tygodniu stycznia. Pierwszym rywalem Giallorossich będzie Bolognia. Tymczasem niepewny gry w tym starciu jest Lorenzo Pellegrini, który nabawił się ostatnio urazu mięśniowego. Z tego powodu piłkarz może przegapić pierwsze spotkania w nowym roku.

  • AS Roma ma problem przed starciem z Bolognią
  • Rzymianie w pierwszym spotkaniu w 2023 roku mogą zagrać bez Lorenzo Pellegriniego
  • 26-latek zmaga się z kontuzją mięśniową

Mourinho ma problem z Pellegrinim

AS Roma ma za sobą spotkanie kontrolne w trakcie obozu przygotowawczego w Portugalii. Ekipa Jose Mourinho rywalizowała z Cadiz. Hiszpański team wygrał 3:0. W tym starciu kłopot mięśniowy dopadł Lorenzo Pellegrjniego.

Wierząc informacjom dziennikarza Gianluki Di Marzio, to istnieją obawy, że piłkarz może być wyłączony z gry w pierwszych meczach o stawkę rzymian. Dużo powinno wyjaśnić się po czwartkowym sparingu z Waalwijk.

26-latek w tym sezonie wystąpił łącznie w 18 spotkaniach. Strzelił w nich cztery gole, a ponadto zanotował siedem asyst. Pellegrini ma kontrakt z Romą ważny do końca czerwca 2026 roku. Do ekipy ze Stadio Olimpico trafił latem 2017 roku z Sassuolo.

Giallorossi plasują się aktualnie na siódmej pozycji w tabeli Serie A. Roma ma na swoim koncie 27 punktów, tracąc 14 oczek do pierwszego SSC Napoli. Na początku roku rzymian czekają starcia z Bolognią, a później z Milanem.

Czytaj więcej: Pioli ma twardy orzech do zgryzienia w Milanie

Komentarze