Jose Mourinho chce defensora Realu Madryt

Nacho Fernandez
Nacho Fernandez fot. PressFocus

AS Roma rozgląda się za nowym defensorem, który miałby dołączyć do zespołu jeszcze w trakcie zimowego okienka transferowego. Jose Mourinho pragnie pozyskać Nacho Fernandeza. Jego kontrakt z Realem Madryt obowiązuje do końca sezonu.

  • AS Roma szuka wzmocnień defensywy
  • Jedną z opcji stał się Nacho Fernandez, którego przyszłość w Madrycie stoi pod znakiem zapytania
  • Kontrakt Hiszpana z Realem obowiązuje tylko do zakończenia obecnego sezonu

Mourinho chce byłego podopiecznego

Kara odjęcia aż 15 punktów Juventusowi sprawiła, że znacząco zwiększyły się szanse AS Romy na wywalczenie awansu do kolejnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów. Aby utrzymać swoją pozycję w czołowej czwórce, konieczne jest przeprowadzenie kolejnych wzmocnień. Rzymianie celują przede wszystkim w ściągnięcie nowego defensora.

Na celowniku ekipy ze stolicy Włoch znalazł się Nacho Fernandez. To pomysł samego Jose Mourinho, który miał okazję współpracować z Hiszpanem za czasów prowadzenia Realu Madryt. Wiele wskazuje na to, że przygoda obrońcy z Królewskimi niebawem dobiegnie końca, dlatego AS Roma chce wykorzystać sytuację i pozyskać go już w trakcie zimowego okienka transferowego.

Kontrakt Nacho Fernandeza obowiązuje jedynie do końca sezonu. Wiele wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony, zatem rzymianie będą musieli zapłacić symboliczną kwotę, jeśli przekonają się do ściągnięcia 33-latka już teraz.

Rzym nie jest jednym kierunkiem ewentualnej przeprowadzki doświadczonego defensora. Mówi się, że może pozostać w La Lidze, gdzie interesuje się nim kilka ekip. Na swojej liście życzeń ma go także AC Milan.

Zobacz również: Giroud wypowiedział się na temat swojej przyszłości

Komentarze