AS Roma wróciła do rozmów z Atalantą. Chce jej napastnika

Duvan Zapata
Duvan Zapata fot. Imago/Marco Canoniero

Jose Mourinho jasno twierdzi, że kupno napastnika jest priorytetem dla AS Romy. Klub ze stolicy Włoch wrócił do rozmów z Atalantą w sprawie transferu Duvana Zapaty.

  • AS Roma wciąż nie ściągnęła napastnika, który zastąpi kontuzjowanego Tammy’ego Abrahama
  • Celem transferowym ponownie stał się Duvan Zapata
  • Po ściągnięciu Leandro Paredesa i Renato Sanchesa klub w pełni skupi się na Kolumbijczyku

Rzymianie wreszcie dopną swego?

AS Roma ma za sobą przeciętny sezon. Nie udało się zrealizować głównego celu, jakim był awans do Ligi Mistrzów. Zespół Jose Mourinho zajął w lidze dopiero szóste miejsce, a na dodatek przegrał z Sevillą w finale Ligi Europy. Pomimo tego, Portugalczyk pozostał na ławce trenerskiej klubu ze stolicy Włoch i pragnie tym razem spełnić pokładane w nim nadzieje.

Tuż przed startem sezonu ma jednak duży problem. Jakiś czas temu kontuzji doznał Tammy Abraham, a na jej skutek do gry wróci dopiero w 2024 roku. Dla AS Romy stało się jasne, że musi znaleźć nowego napastnika. Prace nad tym wzmocnieniem idą jednak wyjątkowo ciężko. Sam Mourinho niepochlebnie wypowiedział się na temat władz, zarzucając, że wszystko trwa zbyt długo.

Teraz rzymianie wrócili do zainteresowania Duvanem Zapatą. Wznowiono rozmowy z Atalantą, a po sfinalizowaniu transakcji z udziałem Renato Sanchesa w pełni skupią się na Kolumbijczyku. W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu.

Zobacz również: Milan planuje kolejne ruchy. Chce wzmocnić kilka pozycji

Komentarze