AS Roma pozyskała bramkarza Benfiki i na tym nie koniec

Giacomo Raspadori
Giacomo Raspadori Pressfocus

AS Roma nie zamierza pozostawać w tyle za konkurencją i także aktywnie działa na rynku transferowym. Fabrizio Romano donosi, że włoski klub pracuje właśnie nad transferem bramkarza Benfiki – Mile Svilara. Oprócz niego Roma poszukuje także zastępstwa dla Nicoli Zaniolo, który może latem opuścić klub.

  • AS Roma pracuje już nad letnimi wzmocnieniami
  • Według Fabrizio Romano klub pracuje nad transferem Mile Svilara
  • Oprócz Serba, Roma interesuje się także Giacomo Raspadorim

Roma nie chce zostać w tyle i pracuje nad wzmocnieniami

O transfer Mile Svilara zabiegał Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec docenia potencjał wychowanka Benfiki i poprosił zarząd o jego transfer. Według Fabrizio Romano Serb przejdzie w niedzielę testy medyczne i zostanie niedługo ogłoszony jako nowy piłkarz AS Romy. Za jego transfer Rzymianie nic nie zapłacą – bramkarz przejdzie do zespołu w czerwcu jako wolny agent i podpisze kontrakt do 2027 roku. 

Roma przygotowuje się już na wypadek odejścia Nicolo Zaniolo. Włoch jest postrzegany jako ogromny talent i trudno będzie go zatrzymać w klubie na kolejny roku. Na jego transfer nalega Juventus, a Massimiliano Allegri widzi w nim zawodnika podstawowego składu. Zespół z Rzymu będzie skłonny go sprzedaż za kwotę w granicach 70 milionów euro. 

Na jego następcę AS Roma wytypowała Giacomo Raspadoriego z Sassuolo. Włoch prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze, a w lidze zdobył już dziewięć bramek i dołożył do tego pięć asyst. Jose Mourinho postrzega go jako idealne wsparcie w linii ataku dla Tammy’ego Abrahama. Klub byłby skłonny przeznaczyć na niego nawet 30 milionów euro.

Czytaj dalej: Inter znów straci liderów? Historia może zatoczyć koło

Komentarze