AS Roma ogłosiła pozyskanie nowego zawodnika

Rui Patricio
Rui Patricio fot. PressFocus

AS Roma w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nowym bramkarze klubu został Rui Patricio. 33-latek związał się z ekipą z Serie A kontraktem na trzy sezonu. Zawodnik kosztował włoski klub 11,5 miliona euro.

  • AS Roma przekazała informację na temat nowego zawodnika
  • Szeregi Wilków zasilił Rui Patricio
  • Doświadczony zawodnik związał swoją przyszłość z włoskim klubem umową na trzy lata

Roma z nowym bramkarzem

AS Roma dokonała pierwszego transferu od momentu, gdy do klubu trafił Jose Mourinho. Portugalczyk przejął stery nad stołeczną drużyną od początku tego miesiąca.

Rui Patricio zasilił szeregi Giallorossich z Wolverhampton. Zawodnik tuż po oficjalnym ogłoszeniu transferu wyraził kilka słów.

– Roma to wspaniały klub i nowe wyzwanie, na które czekam z niecierpliwością. Chcę pomóc Romie osiągnąć nowe cele – rzekł nowy nabytek rzymian w oficjalnym komunikacie.

97-krotny reprezentant Portugalii w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 37 meczach, w których 10 razy zachował czyste konto. 33-letni zawodnik w trakcie swojej kariery wygrał między innymi mistrzostwo Europy, Ligę Narodów UEFA, dwa razy Puchar Portugalii, raz Puchar Ligi Portugalskiej i dwukrotnie Superpuchar Portugalii. Rui Patricio w zespole z Rzymu grać będzie z numerem “1” na koszulce.

Nowy sezon Serie A wystartuje 21-22 sierpnia. Z kolei 14 lipca w trakcie specjalnej ceremonii ma zostać ogłoszony terminarz nowego sezonu ligi włoskiej.

Czytaj więcej: Jose Mourinho: nie przyjechałem zwiedzać Rzymu

Komentarze