AS Roma nie zawiodła i odwróciła losy rywalizacji

AS Roma
AS Roma fot. PressFocus

AS Roma do przerwy przegrywała, ale po zmianie stron zdołała odwrócić losy rywalizacji i pokonać Łudogorec 3-1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Jose Mourinho wywalczyli awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

• AS Roma pokonała Łudogorec 3-1
  • Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Lorenzo Pellegrini
  • Rzymianie zajęli drugie miejsce w grupie i zagrają w 1/16 finału Ligi Europy

Rzuty karne uratowały Romę

AS Roma przystępowała do czwartkowego meczu z nadzieją, że uda się wywalczyć awans do 1/16 finału Ligi Europy. Rzymianie podejmowali na własnym terenie Łudogorec, który również wierzył w zajęcie drugiego miejsca w grupie.

W pierwszej odsłonie gospodarze mieli optyczną przewagę, lecz nie tworzyli sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Ten stan trwał do ostatnich minut przed przerwą. Wówczas do głosu doszedł Łudogorec. Najpierw Cauly uderzył w słupek, a minutę później do siatki trafił Rick, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z krawędzi pola karnego. Do szatni schodziliśmy więc z prowadzeniem gości, które spychało Romę do Ligi Konferencji Europy.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do intensywnych ataków. W 56. minucie arbiter podyktował rzut karny, który na wyrównującą bramkę zamienił Lorenzo Pellegrini. Kilka chwil później rzymianie otrzymali kolejną jedenastkę. Do piłki znów podszedł Pellegrini, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

W 77. minucie Łudogorec zdołał wpakował piłkę do siatki Romy, lecz po analizie VAR sędzia dopatrzył się faulu i nie uznał tego trafienia. Na prowadzeniu wciąż pozostawali gospodarze, którzy przypieczętowali zwycięstwo w 85. minucie. Na indywidualną akcję zdecydował się Nicolo Zaniolo, pokonując bramkarza rywali płaskim strzałem.

Nicola Zalewski pojawił się na murawie w 61. minucie meczu. W ostatecznym rozrachunku Roma wygrała 3-1 i przypieczętowała awans do 1/16 finału Ligi Europy.