Turecki golkiper zawita na włoskie boiska?

Ugurcan Cakir
Ugurcan Cakir PressFocus

Ugurcan Cakir to kapitan Trabzonsporu oraz podstawowy bramkarz reprezentacji Turcji. 27-latek ma za sobą bardzo dobry sezon i wzbudził zainteresowaniu wielu zespołów. Jak informuje “La Gazzetta dello Sport”, działacze AS Romy spoglądają w kierunku 22-krotnego reprezentanta swojego kraju

  • AS Roma poszukuje bramkarza do rotacji, który w sezonie 2024/25 będzie jedynką
  • Kacper Tobiasz był jednym z zawodników przymierzanych do tej roli
  • Jednak działacze “Giallorossich” spoglądają teraz w kierunku Ugurcana Cakira

Ugurcan Cakir może zasilić szeregi AS Romy

Jak donosi w środowym artykule “La Gazzetta dello Sport”, AS Roma jest zainteresowana sprowadzeniem Ugurcana Cakira. Działacze “Giallorossich” szukają na rynku transferowym bramkarza do rotacji, który w sezonie 2024/25 będzie już jedynką między słupkami. Jednym z golkiperów przymierzanych do tej roli był Kacpra Tobiasz z Legii Warszawa, ale ten temat w mediach ucichł. Na dziś faworytem jest reprezentant Turcji.

Ugurcan Cakir obecnie broni barw Trabzonsporu, którego jest kapitanem. Pełni również rolę podstawowego bramkarza reprezentacji Turcji. Włoscy kibice mogą dobrze pamiętać 27-latka, bowiem podczas Euro 2020 popisał się kompletnie nieudanym występem na inauguracje turnieju przeciwko Italii, późniejszym triumfatorom.

W zakończonym niedawno sezonie Ugurcan Cakir rozegrał 44 spotkania w koszulce Trabzonsporu. Zdołał 16-krotnie zachować czyste konto. Portal “Transfermarkt” wycenia tureckiego golkipera na 12 milionów euro.

Sprawdź także: Atalanta znalazła następcę Rasmusa Hojlunda?

Komentarze