AS Roma negocjuje przedłużenie kontraktu z gwiazdą

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo fot. PressFocus

Kontrakt Nicolo Zaniolo obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. AS Roma chce ukrócić spekulacje transferowe i za wszelką cenę zatrzymać swoją gwiazdę, dlatego włodarze rozpoczęli negocjacje w sprawie przedłużenia współpracy. Reprezentant Włoch mógłby liczyć na pokaźną podwyżkę.

  • Nicolo Zaniolo był tego lata wymieniany w gronie kandydatów do wzmocnienia ofensywy Juventusu
  • AS Roma chce zatrzymać swoją gwiazdę, dlatego rozpoczęła rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu
  • Obecna umowa Zaniolo obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. W przypadku przedłużenia mógłby liczyć na zarobki w postaci 4,2 miliona euro za sezon gry

Jose Mourinho chce zatrzymać kluczowego zawodnika

AS Roma tego lata dokonała kilku zaskakujących ruchów na rynku transferowym. Jako wolni zawodnicy do zespołu trafili Paulo Dybala i Andrea Belotti, którzy wraz z końcem czerwca rozstali się kolejno z Juventusem oraz Torino. Kibice przez długi czas obawiali się natomiast o przyszłość Nicolo Zaniolo, czyli jednej z największych gwiazd ekipy z Rzymu. Jego nazwisko wymieniane było w gronie kandydatów do wzmocnienia ofensywy “Starej Damy”.

Finalnie reprezentant Włoch pozostał w AS Romie, choć temat jego przeprowadzki może wrócić już tej zimy. Aby skutecznie zniechęcić zainteresowanych i zatrzymać go na dłużej, włodarze klubu rozpoczęli negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, a w przypadku zgody na kontynuowanie współpracy, Zaniolo mógłby liczyć na pokaźną podwyżkę. Na mocy nowego kontraktu miałby otrzymywać nawet 4,2 miliony euro za sezon, co usytuowałoby go wśród najlepiej zarabiających piłkarzy AS Romy.

Zaniolo przeniósł się do Rzymu z Interu Mediolan w 2018 roku. W obecnym sezonie 23-latek rozegrał raptem dwa ligowe spotkania, bowiem pauzuje na skutek urazu pleców.

Zobacz również: Kolejna bramka Arkadiusza Milika! Juventus dzieli się punktami

Komentarze