AS Roma na czele wyścigu po Belottiego

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. PressFocus

Andrea Belotti to od dłuższego czasu jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku transferowym. Najnowsze doniesienia włoskich mediów w sprawie przyszłości napastnika sugerują, że latem piłkarze może w końcu zmienić barwy klubowe.

Belotti zakończy sześcioletnią przygodę w Turynie?

Andrea Belotti znajduje się na szczycie listy życzeń przede wszystkim Romy, którą w nowej kampani prowadzić będzie Jose Mourinho. Reprezentant Włoch jest wyceniany na 40 milionów euro. Niewykluczone zatem, że po sześciu latach skończy się przygoda 27-latka z Torino.

Obecna umowa Belottiego z Il Toro wygasa z końcem czerwca 2022 roku. W związku z tym dla działaczy Torino najbliższe okienko transferowe będzie praktycznie ostatnim, w którym klub może zarobić na reprezentancie Włoch duże pieniądze z tytułu transferu.

Latem minionego roku prezydent klubu z Turynu Urban Cairo było gotowy na wypożyczenie zawodnik z opcją transferu definitywnego za 50 milionów euro. Obecnie sytuacja uległa znacznej zmianie. Wygląda na to, że Torino zadowoli się, jeśli pojawi się chętny gotowy wyłożyć 30 milionów euro na transakcję.

Czy oprócz Giallorossich jest jeszcze jakiś klub chętny na pozyskanie Belottiego? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Wiadomo nie od dzisiaj, że wielbicielami talentu tego zawodnika byli przedstawiciele Milanu Paolo Maldini oraz Frederic Massara, ale nie rozpoczęli żadnych rozmów z działaczami Byków w sprawie transferu piłkarza.

Belotti w trakcie kończącego się sezonu wystąpił w 35 spotkaniach, zdobywając w nich 13 bramek.

Komentarze