AS Roma ma plan B na wypadek rozstania z Mourinho

Antonio Conte
Antonio Conte fot. PressFocus

Jose Mourinho nie jest pewny tego, czy zostanie w Romie po zakończeniu trwającego sezonu. Najnowsze doniesienia mediów sugerują, że władze Giallorossich mają już plan alternatywny.

  • Trudno spodziewać się tego, jak będzie wyglądał los AS Romy
  • Jeden ze scenariuszy zakłada rozstanie z Jose Mourinho
  • Corriere dello Sport przekonuje, że władze Giallorossich sa w trakcie opracowywania planu B

Conte rozważany jako ewentualny następca Mourinho

Jose Mourinho ma umowę ważną z Romą do końca czerwca 2024 roku. W każdym razie nie brakuje głosów, że Portugalczyk może rozstać się z klubem ze Stadio Olimpico po zakończeniu trwającej kampanii.

Corriere dello Sport przekonuje z kolei, że władze Romy uważnie przyglądają się sytuacji dotyczącej Antonio Conte. Włoch według wieści mediów z Wysp Brytyjskich może wkrótce zostać zwolniony przez Tottenham Hotspur. Rzymianie mają być natomiast poważnie zainteresowani zatrudnieniem Conte.

Problemy przy ewentualnym zatrudnieniu byłego trenera Juventusu, czy Interu Mediolan mogą być jednak kwestie finansowe. Conte nie należy do tanich trenerów.

W kontekście przyszłości Jose Mourinho pojawiają się z kolei spekulacje dotyczące takich klubów jak Paris Saint-Germain, czy Real Madryt. Portugalczyk ma również umowę ważną z obecnym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Roma powalczy o zakontraktowanie mistrza świata?

Komentarze