Wejście smoka Dybali, zabójcze dwie minuty Romy

AS Roma
AS Roma PressFocus

AS Roma pewnie pokonała HJK 3:0 w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Giallorossi bramki zdobywali po przerwie, a na listę strzelców wpisywali się Dybala, Pellegrini oraz Belotti. Goście od 15. minuty grali w “dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Tenho.

• Pierwsze zwycięstwo Romy w tym sezonie w Lidze Europy
  • Dybala, Pellegrini i Belotti strzelcami goli dla giallorossich
  • Podopieczni Mourinho walczą o wyjście z grupy

HJK bez szans w starciu z Romą

AS Roma i fińskie HJK przystąpiły do czwartkowego pojedynku po zeszłotygodniowych porażkach. Podopieczni Mourinho dość niespodziewanie przegrali z Ludogoretsem, a drużyna z Finlandii nie dała rady Betisowi.

Giallorossi byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku mimo, iż na ławce rezerwowych znaleźli się między innymi Dybala, Abraham czy Smalling. Szansę od pierwszej minuty dostał natomiast Belotti. Gospodarze zdominowali mecz już od samego początku. Ponadto HJK jeszcze bardziej rzymianom ułatwiło zadanie, bowiem już w 15. minucie czerwoną kartkę otrzymał Tenho.

Przewaga Romy jeszcze bardziej uwypukliła się od tego momentu. Gospodarze jednak byli bardzo nieskuteczni. Mimo wielu szans w pierwszej części gry, podopieczni Mourinho nie zdołali przełożyć tego na zdobycze bramkowe i do szatni schodzili przy bezbramkowym remisie. Goście z Finlandii nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Patricio, co jest wymownym podsumowanie ich gry w pierwszej części spotkania.

Tuż po zmianie stron na placu gry pojawił się Dybala oraz Smalling. Gospodarze wyszli na drugą część spotkania jeszcze bardziej zmotywowani, a wprowadzony Argentyńczyk zrobił różnicę. Były gracz Juventusu już w 47. minucie wpisał się na listę strzelców. Kilkadziesiąt sekund później, gdy goście jeszcze nie otrząsnęli się po utracie pierwszej bramki, ponownie musieli wyciągać futbolówkę z własnej siatki. Na 2:0 podwyższył Pellegrini. To były zabójcze dwie minuty Romy.

W kolejnych minutach przewaga Romy wzrosła jeszcze bardziej. HJK miało ogromne problemy z wymianą większej ilości podań i przedostaniem się na połowę giallorossich. W 68. minucie gospodarze zdobyli kolejnego gola, a tym razem do siatki trafił Belotti ustalając wynik spotkania.

Roma odniosła łatwe i zasłużone zwycięstwo 3:0 w pełni kontrolując przez 90 minut przebieg spotkania. Goście ani razu poważnie nie zagrozili bramce Patricio w tym pojedynku.