Fonseka straci pracę za szczerość? Portugalczyk na gorącym krześle

Paulo Fonseca
Paulo Fonseca fot. PressFocus

AS Roma niedzielne zmagania w Serie A zakończy meczem z Benevento Calcio. Niepokojące doniesienia dotyczące trenera Giallorossich przekazują natomiast najnowsze doniesienia mediów. Sternicy rzymian podobno rozważają i to poważnie rozstanie z Paulo Fonseką.

Czytaj dalej…

AS Roma po trzech rozegranych spotkaniach Serie A legitymuje się bilansem czterech punktów na koncie. Stołeczny team zremisował między innymi z Juventusem FC 2:2. Z kolei z Udinese Calcio wygrał 1:0.

O ile wyniki Romy nie mogą budzić obaw, przynajmniej na razie. To przedstawicielom władz włoskiego klubu nie spodobała się ostatnia wypowiedź Portugalczyka w rozmowie z dziennikiem Recod, w którym trener narzekał na niektóre wybory klubu w trakcie ostatniego okienka transferowego.

– Zawsze jestem optymistą, ale zdaję sobie również sprawę z tego, że w Serie A są zespoły o większej stabilności i które zainwestowały znacznie więcej we wzmocnienia niż Roma. Nie zapominajmy, że Roma przez wiele miesięcy nie miała dyrektora sportowego, więc wpłynęło to również na nasze możliwości negocjacyjne – mówił trener Wilków.

Rzymskie poszukiwania pretekstu do zwolnienia?

Według informacji najpopularniejszego włoskiego dziennika sportowego sternicy Romy są niezadowoleni ze słów Fonseki, jak i tego, że wywiad ten nie został skonsultowany z klubem. La Gazzetta dello Sport podaje, że jeśli stołeczny team nie pokona dzisiaj wieczorem Benevento Calcio, to portugalski szkoleniowiec może stracić pracę.

Przypomnijmy, że już od jakiegoś czasu spekuluje się we włoskich mediach, że nowi właściciele Giallorossich chcieliby zatrudnić na stanowisko opiekuna Romy Massimiliano Allegriego. Były opiekun Juventusu FC aktualnie pozostaje bez pracy.

Komentarze