AS Roma dopięła transfer pomocnika Arsenalu

Jose Mourinho i asystenci
Jose Mourinho i asystenci Presfocus

AS Roma dogadała się już z Arsenalem i do stolicy Włoch wkrótce przybędzie Ainsley Maitland-Niles. Piłkarz przenosi się do Serie A na zasadzie półrocznego wypożyczeniu.

  • AS Roma z pierwszym zimowym wzmocnieniem
  • Do zespołu Jose Mourinho dołączy Ainsley Maitland-Niles
  • Anglik trafił do Giallorossich na zasadzie półrocznego wypożyczenia

Mourinho chciał Maitlanda-Nilesa od dłuższego czasu

Wygląda na to, że Jose Mourinho spełnił jedną ze swoich transferowych zachcianek. Portugalczyk od prawie dwóch miesięcy sprawował pieczę nad przenosinami Ainsley’a Maitlanda-Nilesa do AS Romy. Jak przekazał Fabrizio Romano, Arsenal zgodził się oddać 24-latka do końca sezonu.

– “Arsenal otrzyma 500 tys. euro opłaty za pożyczkę, plus 500 tys. euro premii od AS Romy, bez opcji kupna. Pełna pensja do wypłacenia, dokumenty podpisane dziś wieczorem” – oznajmił dziennikarz.

Stąd wynika, że Maitland-Niles po wypełnieniu umowy z Giallorossi wróci z powrotem do Londynu. Obecnie Mikel Arteta dał Anglikowi zielone światło na wyjazd, jednak nie wyklucza wspólnej współpracy podczas kampanii 2022/23.

24-latek szukał ucieczki z The Emirates, ponieważ ostatni raz zagrał w połowie listopada. Do tego zagrał tylko dwa spotkania w Premier League w wyjściowym składzie. Jose Mourinho widocznie ma inne plany wobec skrzydłowego. Rzymianie pierwszy mecz po przerwie świątecznej rozegrają w czwartek (6 stycznia) z AC Milan.

Przeczytaj również:

Komentarze