AS: Alex Sandro w PSG, a Marcelo w Juve?

Alex Sandro
Alex Sandro fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień hiszpańskiej prasy bardzo możliwe jest, że latem do Paris Saint-Germain trafi Alex Sandro. Miejsce tego piłkarza w szeregach Starej Damy miałby zająć natomiast Marcelo. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach dziennika AS.

Czytaj dalej…

Alex Sandro w trakcie trwającej kampanii nie należy już do pierwszoplanowych postaci Bianconerich, co potwierdza między innymi fakt, że coraz częściej okazję do gry na lewej stronie otrzymuje Leonardo Spinazzola, który wraca cały czas do najlepszej formy po kontuzji.

W związku z powyższym bardzo możliwe, że po zakończeniu sezonu były zawodnik FC Porto zmieni barwy klubowe. Brazylijczyk to główny cel transferowy PSG, które jest gotowe przeznaczyć na transakcję z udziałem zawodnika 50 milionów euro.

Gdyby do transferu Alexa Sandro doszło, to przedstawiciele Juve chcieliby, aby w jego miejsce w Turynie zakotwiczył Marcelo. Zwolennikiem takiego rozwiązania jest przede wszystkim Cristiano Ronaldo, który nie ukrywa, że 58-krotny reprezentant Brazylii to jego bliski przyjaciel.

Warto jednak zaznaczyć, że ewentualny transfer do Juve z udziałem Marcelo był możliwy, gdy w Realu Madryt nie było Zinedine’a Zidane’a. Od momentu, gdy Francuz wrócił do stołecznego klubu, akcje piłkarza poszły w górę i na dzisiaj trudno wyobrazić sobie, aby szkoleniowiec Królewskich wyraził zgodę na transfer piłkarza.

Komentarze