Arsenal wyzwoli Juve od niechcianego pomocnika

Arthur
Arthur Pressfocus

Według najnowszych doniesień Tutto Mercato, Arsenal nadal jest zainteresowany z Arthurem. Brazylijczyk odkąd trafił do Juventusu, nie odegrał kluczowej roli w klubowej układance. Z racji na potężne zarobki, Stara Dama już zimą próbowała pozbyć się 25-latka. Wówczas Kanonierzy nie dobili targu, ale latem oba kluby mają wznowić negocjacje.

  • Arthur może latem zamienić Serie A na Premier League
  • Usługami pomocnika od kilku miesięcy zainteresowany jest Arsenal
  • Kością niezgody w negocjacjach mogą okazać się pieniądze, bo piłkarz zarabia krocie i tyle samo kosztował Juve dwa lata temu

Arthur poszuka szczęścia, gdzie indziej

Massimiliano Allegri przeprowadzi latem kadrową rewolucję. Stąd też nastała potrzeba wietrzenia szatni. Zimą Juventus opuścił Bentancur czy Kulusevski. Jeżeli chodzi o szwedzkiego skrzydłowego, powinien zostać wraz ze swoim kolegą na wyspach. Być może Stara Dama przekona Paula Pogbę, któremu wkrótce wygasa kontrakt z Man Utd. Dlatego, należy pozbyć się niechcianych piłkarzy, a jednym z nich jest Arthur.

Brazylijczyk od dawna jest odstawiony na boczny tor. W tym sezonie zagrał tylko w 11 meczach od pierwszej minuty. Co ciekawe dwa lata temu Bianconerii zapłacili za niego aż 76 mln euro. Transfer okazał się wielkim niewypałem i już nie ma mowy o odzyskaniu dawnych pieniędzy.

W zimowym okienku Arthur łączony był z wypożyczeniem do Arsenal. Wówczas obie strony nie doszły do kompromisu, jednak teraz ten temat powrócił. Wszystko, dzięki najnowszym raportom Tutto Mercato. Okazało się, że Kanonierzy lada moment przystąpią do negocjacji z Juve. Podobno londyńczycy nie zaoferują więcej niż 27 mln euro. Suma dla działaczy z Piemontu może okazać się zbyt niska. Według źródła, pracodawca Arthura oczekuje przynajmniej 35 mln euro.

Czytaj więcej: Specjalista od sytuacji beznadziejnych. Davide Nicola blisko uratowania Salernitany

Komentarze

Comments 2 comments

Juve powinno poprowtu pozbyć się go za wszelką cenę, pomimo tego że w księgach będzie widniał minus na tej napompowanej transakcji. Odblokuje to miejsce dla nowego pomocnika, lub Mirettiego.