Arsenal i Juventus mogą wymienić się pomocnikami

Albert Sambi Lokonga
Albert Sambi Lokonga fot. PressFocus

Juventus może w niedalekiej przyszłości czekać rewolucja kadrowa. Coraz częściej słychać głosy, ze z klubem z Turynu może pożegnać się Weston McKennie. CalcioMercato sugeruje, że Amerykanin może być częścią transakcji między włoskim klubem a Arsenalem.

  • Juventus już w styczniu może wymienić się piłkarzami z Arsenalem
  • Na celowniku Starej Damy jest Albert Sambi Lokonga, podaje CalcioMercato
  • W zamian za 22-latka Juve jest gotowe zaoferować Westona McKenniego

Lokonga za McKenniego w Juve?

Juventus według najnowszych informacji jest zainteresowany pozyskaniem Alberta Lokongi. Sternicy wielokrotnych mistrzów Serie A, aby sfinalizować transfer z udziałem Belga sa gotowi oddać w zamian Westona McKennie. Amerykanin podobno nie znajduje się w planach Massimiliano Allegriego na dalszą część sezonu.

CalcioMercato daje do zrozumienia, że transakcja między Arsenalem a Juventusem może mieć miejsce już zimą. Rynkowa wartość Lokongi wynosi mniej więcej 14 milionów euro. McKennie jest natomiast wyceniany na 25 milionów euro.

Zobacz także:

Reprezentant Stanów Zjednoczonych w trakcie trwającej kampanii zaliczył 13 występów, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył jedną bramkę, a także zanotował jedną asystę. Juventus plasuje się natomiast aktualnie na ósmym miejscu w tabeli Serie A po rozegraniu dziesięciu ligowych kolejek.

Przymierzany do Juve pomocnik The Gunners w dziewięciu spotkaniach Premier League i Ligi Europy nie zapunktował jak na razie ani razu w klasyfikacji kanadyjskiej. Lokonga ma kontrakt ważny z Arsenalem do końca czerwca 2026 roku. Londyński team jest obecnie liderem ligi angielskiej.

Czytaj więcej: Radość Allegriego. Gwiazdor wrócił do treningów z drużyną

Komentarze