Arsenal faworytem do pozyskania gwiazdy Lazio

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić fot. PressFocus

Sergej Milinković-Savić od dłuższego czasu jest jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników z Serie A. Nowe wieści na temat piłkarza podało Corriere dello Sport, sugerując, że Arsenal jest głównym pretendentem do transferu z udziałem Serba.

  • Sergej Milinković-Savić może kontynuować swoją karierę w Premier League
  • Corriere dello Sport twierdzi, że Arsenal jest głównym faworytem do sfinalizowania transferu z udziałem piłkarza
  • Klub z Rzymu raczej nie może liczyć na więcej niż 50 milionów euro za zawodnika

Arsenal celuje w transfer pomocnika Lazio

Sergej Milinković-Savić to zawodnik, który ma kontrakt z Lazio do końca czerwca 2024 roku. Przyszły rok może być zatem ostatnim, w którym sternicy Orłów mogą zarobić duże pieniądze z tytułu transakcji z udziałem zawodnika.

Corriere dello Sport twierdzi, że coraz bardziej zdeterminowany na pozyskanie piłkarza jest Arsenal. Działacze The Gunners już we wrześniu wysłali jednego ze swoich skautów, aby śledził grę Milinkovicia-Savicia.

Sternicy londyńskiej ekipy prowadzą rozmowy z agentem piłkarza Mateją Keżmanem. Realny scenariusz zakłada, że Arsenal pozyska serbskiego pomocnika latem 2023 roku. Chociaż Lazio ma nadzieję, że transakcja z udziałem Milinkovicia-Savicia może zostać sfinalizowana już zimą.

27-latek w tym sezonie wystąpił w 14 meczach Serie A. Strzelił w nich trzy gole, a ponadto zanotował siedem kluczowych podań. Milinković-Savić broni barw Lazio od 2015 roku. Trafił do ekipy z Rzymu z KRC Genk za 12 milionów euro. Dzisiaj zawodnik może kosztować cztery razy więcej.

Czytaj więcej: Juventus w poszukiwaniu następcy Rabiota

Komentarze