Arkadiusz Milik na stałe w Juventusie. Polak został wykupiony z Marsylii

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik IMAGO / Sportimage

Koniec sagi. Arkadiusz Milik oficjalnie został wykupiony przez Juventus. Koszt transferu polskiego napastnika z Olympique’u Marsylii wyniósł 6,3 miliona euro płatne w przeciągu trzech lat z bonusami w wysokości 1,1 miliona euro. Natomiast sam 29-latek związał się ze “Starą Damą” trzyletnią umową.

Oficjalnie: Arkadiusz Milik wykupiony przez Juventus

Informacje przekazane dzień wcześniej przez Gianlukę Di Marzio się sprawdziły – Juventus oficjalnie wykupił Arkadiusza Milika z Olympique’u Marsylii. Koszt transferu polskiego napastnika z Olympique’u Marsylii wyniósł 6,3 miliona euro płatne w przeciągu trzech lat z bonusami w wysokości 1,1 miliona euro. Sam reprezentant naszego kraju związał się z kolei z nowym pracodawcą umową do 30 czerwca 2026 roku.

Juventus sprowadził Arkadiusza Milika do siebie już latem 2022 roku w ramach wypożyczenia za 750 tysięcy euro. Polski napastnik minioną kampanię zakończył z dorobkiem dziewięciu trafień i jednej asysty w 39 spotkaniach. To trzeci przeprowadzony transfer “Starej Damy” podczas letniego okienka transferowego, bowiem wcześniej dokonali obowiązkowego wykupu Moise Keana z Evertonu oraz Manuela Locatellego z Sassuolo.

Sprawdź także: Lazio nadal wiąże przyszłość ze swoim gwiazdorem

Komentarze

Na temat “Arkadiusz Milik na stałe w Juventusie. Polak został wykupiony z Marsylii