Juventus podjął decyzję. Świetna informacja dla Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Juventus zrezygnował ze starań o Memphisa Depaya. Przyczyną były jego wygórowane żądania dotyczące pensji. To świetna wiadomość dla Arkadiusza Milika, który był alternatywą w przypadku niepowodzeń w negocjacjach z Holendrem.

  • Juventus szukał nowego napastnika i prowadził rozmowy z Memphisem Depayem
  • Temat przenosin Holendra upadł na skutek jego wygórowanych żądań finansowych
  • Nowym zawodnikiem włoskiego giganta powinien zatem zostać Arkadiusz Milik

Juventus sięga po reprezentanta Polski

Juventus przez niemal całe lato rozglądał się za wzmocnieniem ofensywy. Najpierw pracowano nad definitywnym transferem Alvaro Moraty, a później priorytetem stał się Memphis Depay. Holender zdecydował się na odejście z FC Barcelony tylko w przypadku, gdy jego kontrakt zostanie rozwiązany za porozumieniem stron. Dzięki temu będzie mógł wynegocjować lepsze warunki finansowe z nowym pracodawcą.

“Stara Dama” długo prowadziła rozmowy z 28-latkiem i wydawało się, że finalizacja transakcji jest tylko kwestią czasu. Nieoczekiwanie włodarze włoskiego giganta zdecydowali się zrezygnować z tego ruchu. Powodem były wygórowane żądania Depaya, który domagał się pensji na poziomie 8,5 milionów euro netto rocznie. To zdecydowanie więcej, niż Juventus jest w stanie mu zapewnić.

To świetna informacja dla Arkadiusza Milika, który był alternatywą na wypadek niepowodzenia w negocjacjach z Holendrem. Juventus i Marsylia już wcześniej doszły do porozumienia w sprawie warunków transferu. Reprezentant Polski przeniesie się do Turynu na zasadzie rocznego wypożyczenia, za które trzeba zapłacić 2 miliony euro. W umowie między klubami zawarto też klauzule wykupu wynoszącą 8 milionów euro.

Dla Massimiliano Allegriego Milik był ciekawą opcją już od początku letniego okienka. Po przenosinach do Włoch zarobi on 3,5 miliona euro netto za sezon gry.

Zobacz również: Media: nowy napastnik Milanu wskoczy do pierwszego składu

Komentarze

Comments 14 comments

Świetna informacja dla Arkadiusza Milika… oraz wszystkich zawodników i kibiców przeciwników Juventusu!
Natomiast (wykluczając wyjątki) mniej świetna dla kibiców Juve 😀
Niesłychanie bezpłciowy zawodnik.

Chyba FanTulipan zapomniał ile Milik strzelił ważnych bramek dla Napoli i jak się nad nim rozpływali. Dla nich pewnie jest zdrajcą bo już od dawna chciał dołączyć do Juve. Ja też mu będę kibicował bo jeżeli ominą go kontuzje to nie jest to zły napastnik. Potrzebuje tylko trochę zaufania. Można się tez spodziewać, że mentalność Juve wykrzesa z Arka większe zaangażowanie. Ocenimy ten transfer po roku. Jest w miarę bezpieczny bo za nie ma obowiązku wykupu. Nie sprawdzi się to pożegnamy bez żalu a jak wypali to będziemy mieli dobrego napastnika za małą kasę

17 września 2016, 20:45 – Neapol (Stadio San Paolo)
SSC Napoli 3-1 Bologna FC 1909
José Callejón 14, Arkadiusz Milik 67, 78 – Simone Verdi 56

Arkadiusz Milik strzelił przepięknego i zwycięskiego gola z rzutu wolnego w 91. minucie spotkania Cagliari – Napoli . To ósma bramka Polaka w tym sezonie

A choćby to bo mi się szukać dalej nie chce…co pamięć kibica Napoli zawodna nie?

Nawyliczałeś Tulipanowi, że hej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
4,5 roku gry Milika i wymieniłeś gola … z Bologną i Cagliari 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
2 “ważne” gównobramki na 4,5 roku to trochę mało 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@semprealex
Nie kompromituj się. Jesteś jak chorągiewka,
Przy newsie “Milik już zarezerwowany. Co zrobi Juventus?”
22. sierpnia 2022 o 17:08 pisałeś tak:
.
miejmy nadzieję, że to dezinformacja, taki środek nacisku na Depaya

Do Juventusu przeszłości przychodzil Morata jakieś wielkiej statystyk nie wyciągał
kakoś nie widzę kibiców Juve wyśmiewających się z Moraty ty na każdym kroku. Do Milanu kiedyś przyszedł w Piątek jak mu poszło to wszyscy widzieli jakoś nie widziałem mailanistów którzy naśmiewają się z Krzyska na każdym kroku to najwyżej dobrze mu zyczyli kiedy przychodził do Fiorentiny
jesteś przedstawicielem typowego polskiego Cebulaka który komuś życzyć źle i jest zawistny.
Z tego co widzę Arek Milik żyje w swojej głowie za darmo nie zamierza czynszu płacić 😀