Arkadiusz Milik bliżej transferu do Ligue 1

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik PressFocus

Według wielu doniesień z Włoch, Olympique Marsylia podniosła swoją ofertę za Arkadiusza Milika, przez co Polak jest coraz bliżej zmiany klubu.

Pomimo, że kontrakt reprezentanta Polski z Napoli kończy się w czerwcu bieżącego roku, prezydent De Laurentis nie zamierzał go sprzedać za mniej niż 15 milionów euro.

Ponoć zespół Ligue 1 podniósł swoją ofertę za 27-latka. Teraz Olympique Marsylia zaproponowała Napoli 9 milionów euro, co jest już kwotą bliższą do tej złożonej przez De Laurentisa. Drużyna z Marsylii jest też skłonna zgodzić się na oddanie 20-30% z ewentualnego kolejnego transferu Polaka zespołowi z Neapolu. Olympique nie zamierzała proponować tak dużej kwoty, ale według włoskich dziennikarzy może ona obejmować zmienne warte nawet 4-5 milionów euro, a także mniejszy procent od przyszłej sprzedaży.

Trwają rozmowy z klubem. Pracujemy i zobaczymy, kto będzie miał więcej cierpliwości – powiedział w niedzielę dyrektor sportowy Napoli, Cristiano Giuntoli.

Kolejny rozdział długiej powieści

Odejście Arkadiusza Milika z Neapolu to saga trwająca już kilka miesięcy. Początkowo wydawało się, że Polak odejdzie do Premier League, a następnie do Atletico Madryt. Liderzy LaLiga sprowadzili jednak Moussę Dembele, a reprezentant Polski pozostaje bez gry od połowy roku. Wydaje się, że jedynym sposobem, by Milik pojechał na nadchodzące mistrzostwa Europy, jest jak najszybsze odejście z Neapolu. Negocjacji nie ułatwia jednak niezłomna postawa prezydenta klubu, Aurelio De Laurentisa.

Komentarze