Juventus pozyskał pomocnika Paris-Saint Germain

Leandro Paredes
Leandro Paredes Pressfocus

Po kilku tygodniach negocjacji Juventus dopiął swego i sprowadził Leandro Paredesa. W środę pomocnik przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z nowym klubem. Stara Dama wydała w tej sprawie oficjalny komunikat.

  • Przez wiele tygodni Juventus zabiegał o transfer Leandro Paredesa ale problemem była jego cena
  • Mistrzowie Francji na dzień przed zamknięciem okienka zdecydowali się obniżyć swoje wymagania
  • W środę Juventus poinformował o pozyskaniu Argentyńczyka na zasadzie wypozyczenia

Massimiliano Allegri otrzymał pomocnika o którego prosił

Leandro Paredes w trakcie letniego okienka transferowego figurował na liście życzeń kilku europejskich potęg. Interesowały się nim m.in. Lazio Rzym i Juventus, choć to Stara Dama wykazała największą determinację, aby pozyskać Argentyńczyka. Negocjacje nie posuwały się do przodu z powodu wysokich wymagań finansowych Paris-Saint Germain. Mistrzowie Francji w ostatnich dniach zagwarantowali sobie jednak transfery Carlosa Solera i Fabiana Ruiza, dlatego postanowili pójść Juventusowi na rękę. 

W środę Stara Dama w oficjalnym komunikacie poinformowała o pozyskaniu pomocnika PSG na zasadzie wypożyczenia. Argentyńczyk ma w kontrakcie klauzulę, zgodnie z którą klub z Turynu będzie mógł go wykupić po sezonie za 22 miliony euro. 

28-latek rozegrał w barwach PSG cztery sezony, co przełożyło się na 117 meczów. Zanotował w nich trzy bramki i 10 asyst. Z Paryżanami sięgnął m.in. po trzy mistrzostwa i dwa puchary Francji. Paredes ma doświadczenie w Serie A. W przeszłości grał on już w Chievo, AS Romie, a także Empoli.

Komentarze