Pomocnik Atletico może wrócić do Serie A

Rodrigo de Paul
Rodrigo de Paul Pressfocus

Rodrigo de Paul bliski jest już opuszczenia Atletico Madryt. Argentyńczyk nie czuje się dobrze pod wodzą Diego Simeone i może zaliczyć powrót do Serie A. Zawodnik dał zielone światło na przenosiny do Juventusu.

  • Rodrigo de Paul typowany jest do odejścia z Atletico
  • O pozyskanie pomocnika zabiega wiele klubów
  • Argentyńczyk dał zielone światło na letni transfer do Juventusu

Wszędzie dobrze, ale w Serie A najlepiej

Rodrigo de Paul markę wyrobił sobie, grając na boiskach Serie A. To właśnie z Udinese Calcio przeniósł się bezpośrednio do Atletico Madryt w 2021 roku. Argentyńczyk nie czuje się jednak dobrze w ekipie Rojiblancos, a Diego Simeone coraz rzadziej stawia na niego. 

Dziennikarze hiszpańscy nie mają wątpliwości – 28-latek wkrótce opuści Los Colchoneros. W kontekście jego przyszłości wymienia się wiele drużyn. Najbardziej prawdopodobny wydaje się jednak powrót do Serie A. Dziennikarze Calciomercato.com wskazali, że Rodrigo de Paul może trafić do Juventusu.

Nikłe są jednak ich zdaniem szanse, że nastąpi to już w zimowym okienku transferowym. Argentyńczyk zmieni klub dopiero latem i miał dać już zielone światło na przenosiny do Juventusu. Stara Dama latem rozstanie się z wieloma pomocnikami, dlatego Rodrigo de Paul może przejąć rolę jednego z liderów drugiej linii zespołu. 

W tym sezonie Argentyńczyk wystąpił w dla Atletico Madryt w 18 meczach. Jego dorobek to dwie bramki i dwie asysty. Wartość rynkowa zawodnika szacowana jest na 40 milionów euro.

Komentarze