Dybala zdradził, czemu nie przyjął numeru 10 w Romie

Paulo Dybala
Paulo Dybala Pressfocus

Przenosiny Paulo Dybali do AS Romy były prawdziwym hitem letniego okienka transferowego w Serie A. Argentyńczyk do nowego zespołu dołączył na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasła jego umowa z Juventusem. Napastnik nie zdecydował się jednak na przejęcie w Romie numeru 10. Zamiast tego będzie grał z 21 na plecach. O powodach swojej decyzji opowiedział w ostatnim wywiadzie.

  • Paulo Dybala długo szukał latem klubu, a zainteresowane jego usługami były przede wszystkim Inter i AC Milan
  • Argentyńczyk finalnie zdecydował się na dołączenie do AS Romy
  • W Rzymie będzie grał z numerem 21, choć oferowano mu grę z 10 na plecach

Kurtuazja Dybali, czy może chęć szybkiej zmiany pracodawcy?

Latem po siedmiu latach Paulo Dybala postanowił opuścić Juventus. Argentyńczyk długo szukał nowego klubu i ostatecznie zdecydował się na dołączenie do AS Romy. W jego kontrakcie zawarto niewielką klauzulę odstępnego, na poziomie 12 milionów euro. W ten sposób zostawił sobie furtkę do ewentualnej zmiany klubu przy najbliższej okazji.

W nowej drużynie Dybala będzie grał z numerem 21, nie zaś tak jak to miało miejsce w ekipie Starej Damy z 10. Napastnik opowiedział w rozmowie z mediami o powodach tej decyzji. 

– Dyrektor kluby zasugerował, żebym wziął numer 10, który jest w zespole AS Romy niezwykle istotny z uwagi na osiągnięcia Francesco Tottiego. Ta koszulka wciąż musi być jego. Podziękowałem im, ponieważ przyjęcie takiej koszulki niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność i szacunek – zaczął Argentyńczyk.

– Możliwe, że któregoś dnia założę tutaj numer 10. Obecnie cieszę się jednak z 21. To numer, do którego jestem przywiązany i z którym zacząłem odnosić sukcesy – dodał.

Argentyńczyk opowiedział także nieco o kulisach dołączenia do zespołu Rzymian. Jak podkreślił, kluczową rolę odegrał w tej sprawie Jose Mourinho. 

– To było wiele różnych aspektów. Przede wszystkim telefon od managera i właścicieli klubu. Było wiele rzeczy, które dały mi pewność, że to właściwy wybór. Jedną z najważniejszych była osoba trenera i jego wizja co do mojej osoby – dodał. 

Zobacz również: Jorginho wciąż nie pogodzony z brakiem Italii na mundialu. “To szaleństwo!”

Komentarze

Comments 2 comments

News: “…W jego kontrakcie zawarto niewielką klauzulę odstępnego, na poziomie 12 milionów euro…”-
– Klauzula wynosi 20 mln:
sport.sky.it/calciomercato/2022/07/20/dybala-roma-calciomercato-news