AS Roma potwierdziła głośny transfer napastnika

Paulo Dybala
Paulo Dybala Pressfocus

Fabrizio Romano powiedział “Here we go”, AS Roma potwierdziła w środę. Paulo Dybala został oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem Rzymian. Argentyńczyk dołączył do prowadzonej przez Jose Mourinho drużyny na zasadzie transakcji bezgotówkowej. W stolicy Włoch będzie zarabiał 6 milionów euro netto.

  • Paulo Dybala od początku lipca pozostawał wolnym zawodnikiem
  • Argentyńczyk zdecydował się na podpisanie kontraktu z AS Romą
  • Napastnik podpisał z klubem trzyletnią umowę

Wyjątkowo niska klauzula odstępnego Argentyńczyka

Przez wiele tygodni kibice i dziennikarze zastanawiali się, gdzie w przyszłym sezonie grał będzie Paulo Dybala. Argentyńczyk nie zdecydował się przedłużać kontraktu z Juventusem i wraz z końcem czerwca stał się wolnym zawodnikiem. O jego zakontraktowanie zabiegały czołowe ekipy Serie A, na czele z Napoli i Interem Mediolan. Napastnik postanowił obrać jednak inny kierunek. 

W środę AS Roma poinformowała oficjalnie o pozyskaniu Dybali. 28-latek podpisał z nowym pracodawca trzyletni kontrakt, a w stolicy Włoch może liczyć na zarobki rzędu sześciu milionów euro za sezon. W tę kwotę wliczone są już opcjonalne bonusy.

Rzymianie poinformowali o pozyskaniu Paulo Dybali w wyjątkowo nietuzinkowy sposób. Opublikowali wideo z prezentacją napastnika, na którym umieszczono również informację o zaginionych z całego świata. Według mediów w kontrakcie zawodnika umieszczono wyjątkowo niską klauzulę odstępnego, w wysokości 12 milionów euro.

Czytaj też: Reprezentant Holandii na celowniku Romy. Kwestie finansowe przeszkodą

Komentarze

Na temat “AS Roma potwierdziła głośny transfer napastnika

News: “…Według mediów w kontrakcie zawodnika umieszczono wyjątkowo niską klauzulę odstępnego, w wysokości 12 milionów euro.”-
– Klauzula wynosi 20 mln wg DiMarzio sky:
gianlucadimarzio.com/it/dybala-roma-contratto-clausola-calciomercato-20-luglio-2022