Włoskie media: Di Maria wybierze grę dla Juventusu

Angel Di Maria
Angel Di Maria Pressfocus

W grze o transfer Angela Di Marii liczą się praktycznie tylko dwa kluby. O zakontraktowanie Argentyńczyka starają się Juventus i FC Barcelona. Włoskie media nie mają wątpliwości, że 34-latek przyszły sezon rozpocznie w barwach Starej Damy.

  • Angel Di Maria szykuje się do zmiany klubu
  • Największe zainteresowanie jego pozyskaniem wykazują FC Barcelona i Juventus
  • Włoskie media nie mają wątpliwości, że Argentyńczyk przeniesie się do Turynu

Barca ma inne priorytety niż Di Maria

Kontrakt Angela Di Marii wygasa wraz z końcem czerwca tego roku, a skrzydłowy zdecydował, że nie zamierza go przedłużać i chce odejść z PSG. Od razu pojawiło się kilka klubów zainteresowanych jego usługami, wśród których największe szanse na to mają Juventus i FC Barcelona.

Włodarze Starej Damy aktywnie w kwestii przekonania Argentyńczyka do transferu. Tuttosport podało, że są gotowi zaoferować mu pensję na poziomie siedmiu milionów euro netto rocznie. W grze o skrzydłowego pozostaje wciąż FC Barcelona, jednak niektóre z dzienników podają, że zainteresowanie Blaugrany jest jedynie pozorne, a klub nie spotkał się nawet ani razu z przedstawicielami Di Marii. 

Argentyńczyk wolałby przenieść się do Barcelony, jednak nie może czekać w nieskończoność. Barca z kolei pracuje nad sprowadzeniem Raphinii z Leeds i dopiero w przypadku fiaska tej operacji, skieruje w pełni swoją uwagę w kierunku 34-latka. Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport przekonują, że Argentyńczyk niemal na pewno przeniesie się do Juventusu, a ogłoszenie transferu jest jedynie kwestią czasu.

Przeczytaj też: Juve nie odpuszcza. Di Maria dostał nową ofertę

Komentarze