Antonio Conte ujawnił swoje plany na przyszłość

Antonio Conte
Antonio Conte fot. PressFocus

Antonio Conte od momentu rozstania z Interem Mediolan nie znalazł jeszcze nowego klubu. W jednym z ostatnich wywiadów były selekcjoner reprezentacji Włoch dał do zrozumienia, że prawdopodobnie czego go rok urlopu.

  • Antonio Conte udzielił ciekawego wywiadu Radio Anch’io Sport
  • Włoski trener wypowiedział się między innymi na temat swoich planów na przyszłość
  • 51-latek nie ukrywał, że bardzo poruszyła go sytuacja związana ze zdrowiem Christiana Eriksena

Antonio Conte spodziewa się rocznego urlopu

Antonio Conte rozstał się z klubem ze Stadio Giuseppe Meazza, który był zmuszony ciąć koszty utrzymania. Władze klubu mają plan, aby sprzedać kluczowych zawodników, co nie przypadło do gustu doświadczonemu trenerowi.

Nowym opiekunem Nerazzurrich został Simone Inzaghi. Niemniej rozwiązanie kontraktu Conte z Interem, uniemożliwia Włochowi podjęcie pracy w innym włoskim klubie z Serie A. Tym samym pole manewru znacznie się zmniejszyło.

– To będzie rok, w którym będę starał się nadal rozwijać, a także analizować różne sytuacje – mówił Conte w rozmowie z Radiem Anch’io Sport.

– Chcę jak najlepiej wykorzystać tę niechcianą przerwę w pracy. Nie rozkładam jednak bezradnie rąk, będę chciał wolny czas wykorzystać jak najlepiej się da, aby spędzić go z rodziną i śledzić piłkę nożną, która wciąż ewoluuje – kontynuował trener.

Były szkoleniowiec teamu z Mediolanu opowiedział też o incydencie, gdy jego były piłkarz Christian Eriksen stracił przytomność w trakcie spotkania przeciwko Finlandii na Euro 2020. Duńczyk miał atak serca i został poddany resuscytacji krążeniowo-oddechowej na boisku, zanim został przewieziony do szpitala.

– To były okropne chwile, bo śledziłem to, będąc samemu w domu. W świecie futbolu widząc taką sytuację, czujesz się źle. Miałam okazję żyć w bliskim kontakcie z Christianem i widząc, jak upada z otwartymi oczami, poczułam się źle, naprawdę mnie to uderzyło – powiedział 51-latek.

– Cieszę się, że na szczęście wszystko dobrze się skończyło. To jest najważniejsze. Dziękuję wszystkim kolegom z drużyny za to, co zrobili i za opanowanie, jakie mieli. Musimy być przygotowani zawsze na różne sytuacje, be nie wiadomo, kiedy będzie trzeba interweniować. Chciałbym, żeby Christian zachował spokój z rodziną, wtedy będzie czas na inne oceny. Piłka nożna to sprawa drugoplanowa – podsumował Conte.

Czytaj więcej: Inter poszuka w Barcelonie następcy Hakimiego

Komentarze